Gap

Zengin Kaynak ve Kültüre Sahibiz Ancak Gelişmemiz Aynı Oranda Değil

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesini ziyaret eden Vali Abdullah Erin, “Türkiye’nin en zengin kaynaklarına ve kültürüne sahip illerinden birisiyiz. Ancak gelişmemiz aynı oranda değil”

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesini ziyaret etti. Şube Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Vali Abdullah Erin’e, ilin sorunları ve çözüm önerileri hakkında sunumlar yapıldı.

Ziyareti değerlendiren TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, yoğun programı içerisinde kendilerine zaman ayıran Vali Abdullah Erin’e teşekkür etti.

Vali Erin’in iş dünyasının problemleriyle yakından ilgilendiğini belirten Başkan Sade, “Sayın valimiz geldiği günden beri sürekli sahada..

Kısa sürede Şanlıurfa’yı çok iyi analiz ettiğini biliyoruz.

Sorunları dikkatle ele alıp, iyi analiz edip somut ve gerçekçi çözümler üretme gayretinde olduğunu müşahede ediyoruz.

Bizler de sivil toplum kuruluşları olarak içi boş toplantılar yapmak yerine öncelikli sorunlarımızı çözüm önerileriyle birlikte yöneticilerimizle paylaşıyoruz.

TÜMSİAD olarak her zaman olduğu gibi somut öneriler getirip takipçisi oluyoruz.

Sayın valimizin Şanlıurfa hakkındaki titiz çalışmasının güzel sonuçlarını yakın zamanda alacağımıza yürekten inanıyoruz.

Bizler de her konuda devletimizin ve yöneticilerimizin yanında yer alacağımızı ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sunumlar sonrası görüşlerini açıklayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin yaptığı değerlendirmede şu hususlara değindi: “Şanlıurfa son yıllarda büyük bir değişim ve gelişim gösteriyor.

Bütün olumsuzluklara rağmen bir kalkınma sürecine girmiş durumda.

En büyük eksikliğimizi, büyük potansiyelimize rağmen gelişmemizin aynı oranda olmaması olarak değerlendirmemiz gerekiyor.

Türkiye’nin en zengin kaynaklarına ve kültürüne sahip illerinden birisiyiz. Ancak gelişmemiz aynı oranda değil..

Bunu iyi analiz edip, çözüm önerilerini bulup iyi bir eylem planı ve yol haritası çıkardıktan sonra uygulama konusunda sağlam bir irade sergilememiz lazım.

Bu konuda eksikliklerimiz var.

Takip edilecek bir yol haritamız veya iyi kurgulanmış bir senaryomuz yoksa, rüzgara kapılmaktan başka bir şey elimizden gelmez.

Türkiye’nin en zengin kaynaklarından birisinin üzerinde durup, halen düşük ihracat rakamlarına sahipsek buradaki tersliği iyi analiz etmemiz lazım.

Nasıl kalkınacağımızı çok iyi analiz etmemiz gerekiyor.

Bu anlamda sağlam bir veri tabanı oluşturma çabasındayız.

Planlı bir şekilde hareket edersek daha süratli ve emin adımlar atabiliriz”.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu