Gap

Zabıtalar Uyurken Dilenciler İş Başında

Şanlıurfa’da havaların ısınması ve kandilin gelmesiyle dilenciler iş başı yaptı, esnaf bu dilenci çilesinden kurtaracak kimse yok mu? Diye isyan etti

Şanlıurfa, Suriye sınırı en uzun şehir olması nedeni ile en çok milteci ağırlayan şehir. 
mülteci sayısının çok olması, yerli halkın misafirperliğini ve duygusallığını suistimal etmek isteyen dilencilerin sayısın da patlama yaşanmasına neden oldu. Neredeyse her köşe başını bir dilenci tutmuş ve insanların dini ve vicdani duygularını istismar ediyor. 

Özellikle bahçelievler ve ipekyol esnafı söz konusu dilencilerden çok şikayetçi! 

Bahçelievler esnaflarından Metin Elmas dilenciler yüzünden çektiği çileyi şöyle dile getirdi “Neredeyse her gün onlaca dilenci kapımızı aşındırıyor, üstelik gelen sadece esnafı değil içerideki müşterileri de rahatsız ediyor! Çoğu zaman müşteriye rahatsızlık vermemesi için bir şeyler verip göndermeye çalıştığımız dilenciler müşterinin yakasına yapışıp neredeyse zorla para almaya çalışıyor, Allah aşkına bu devletin zabıtaları bu dilencileri görmüyormu? bu adamlar ne iş yapıyor? Yazıktır; Bizi kurtarın bu hayasız dilencilerden” diye dert yakındı. 

Özellikle üç ayların başlaması ve mübarek Ramazan ayının yaklaşması ile hemen her caminin kapısında üç beş dilenci adeta kamp kurmuş ve cami cemaatinin camiye giriş çıkışında dini ve vicdani duyguları sömürmek için her yola başvuruyor. 

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu