Teknoloji

Yüzlerce Kilo O Patlayıcılar Son Anda Görüldü

​Mardin’in Savur İlçesi ile Şen ocak Mahallesi arasında olan karayoluna saklanan 500 kiloluk el yapımı patlayıcı yanı sıra tam 1 ton 350 kilo amonyum nitrat, 40 litre benzin güvenlik güçleri tarafından tespiti yapılarak hemen yok edildi.

3 METRELİK ÇUKUR AÇILDI

Savur ile Şenocak İlçesi arasındaki karayolunda olan bir menfeze, PKK’lılar tarafından saklanan 500 kiloluk el yapımı patlayıcı güvenlik güçleri tarafından bulunup, kontrollü bir şekilde yok edildi. Patlama sonrası 3 metre derinliğinde ve 13 metre genişliğinde bir çukur oluştu. 

Ayrıca 28 çuvaldan oluşan 1 ton 350 kilo amonyum nitrat ile 40 litre benzin ele geçirildi operasyonlya ilgili Mardin Valiliği’nden yapılan açıklama ise şöyle:

17 BİDON ELE GEÇİRİLDİ

30/01/2017 günü Savur İlçesi Şenocak Mahallesi kırsal yerinde, bölücü terör örgütü mensupları yola patlayıcı madde döşendiği, yine boş bir evin bodrum katında patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemelerin depolandığı bilgisi alınması üzerine Mardin İl Jandarma Komutanlığın tarafından yapılan operasyonda; Patlamaya hazır vaziyette; 28 çuval (1350 kilogram) amonyum nitrat, 40 litre benzin. 50 metre kablo, 17 adet boş jelikan bidon ele geçirilmiş. 

Ayrıca bölgede yapılan arama tarama faaliyetleri neticesinde yola tuzaklanmış 500 kilogram el yapımı patlayıcı bulunmuş ve ele geçirilen diğer maddeler ile birlikte kontrollü şekilde imha edilmiş, yola döşenen el yapımı patlayıcının imha edilmesi sonrasında yolda yaklaşık olarak 3 metre derinliğinde 13 metre genişliğinde bir çukur oluşmuştur. Bahse konu bölgede arama tarama faaliyetleri ve operasyonlar devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur,

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu