Güncel

Yüz Bin Kişiyi Sağlık Taramasından Geçirmeyi Hedeflemektedir

Yüz Bin Kişiyi Sağlık Taramasından Geçirmeyi Hedeflemektedir: Batman İl Sağlık Müdürü Osman Sünger, yıl içerisinde yüz bin kişiyi sağlık taramasından geçirmeyi hedeflediklerini bildirdi.Batman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, kentin merkez ve ilçe sağlık kuruluşlarında gezici mobil sağlık hizmetleri kapsamında bilgilendirme çalışmalarında bulunuyor.

Batman İl Sağlık Müdürü Osman Sünger, yıl içerisinde yüz bin kişiyi sağlık taramasından geçirmeyi hedeflediklerini bildirdi.
 

Batman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, kentin merkez ve ilçe sağlık kuruluşlarında gezici mobil sağlık hizmetleri kapsamında bilgilendirme çalışmalarında bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Batman İl Sağlık Müdürü Osman Sünger, vatandaşların sağlık taramasına hızlı bir şekilde başlandığını söyledi.

Sünger, “Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımızca halk eğitim merkezleri, Kur’an kursları, çok amaçlı toplum merkezleri ile toplum merkezleri kursiyerleri ile anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan öğrencilere yönelik kanser taramaları, görme-işitme tarama testleri gibi koruyucu sağlık hizmetleri verilmektedir. İlaveten, üreme sağlığı, hijyen, ağız ve diş sağlığı, kadına yönelik şiddet, çocuk güvenliği, ihmal ve istismar, bulaşıcı hastalıklar, obezite, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivitenin önemi gibi birçok konularda eğitimler verilmektedir. Düzenlenen bu eğitimlerde katılımcılara bilgilendirici broşür de dağıtılmaktadır. Uzman ekiplerimiz; evde, camide, kahvede, tarlada, bağda, bahçede vatandaşın bulunduğu sosyal ve çalışma alanlarına giderek bu hizmeti vermektedirler. 2018 yılı içinde yüz bin kişiye ulaşmayı hedefledik.” dedi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu