Güncel

Yoğun Kar Yağışı Van, Hakkari, Bitlis Kara yollarını Ulaşıma Kapattı

Yoğun Kar Yağışı Van, Hakkari, Bitlis Kara yollarını Ulaşıma Kapattı, Van, Bitlis ve Hakkari’de 370 yerleşim yerinin yolu kardan ulaşıma kapandı. Bitlis’te kar kalınlığı bir metre 22 santimetreye ulaştı.

Van, Bitlis ve Hakkari’de etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Van’da 13 Ocak’ta etkisini artıran kar yağışı nedeniyle 61 mahalle ve 127 mezra olmak üzere toplam 188 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Van Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları’na bağlı karla mücadele ekipleri, kapanan mahalle ve mezra yollarını açmak için yoğun bir çalışma başlattı. Hakkari’de ise 4 köy ve 6 mezra yolu ulaşıma kapandı.
 

Van’da Şu Anda Hava Durumu 

Van Kar Yağışı

Van’da aşırı kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi, Yoğun yağan kar nedeniyle merkez ve köy yolları ulaşıma kapandı, Okullar tatil edildi, Van merkezde kapanan yollar belediye ve kara yolları ekiplerince kardan temizleniyor. 
24 saat esasına göre yapılan çalışmalarla mahalle ve mezra yolları açılmaya çalışılıyor. Gevaş ilçesinde yoğun kar yağışı altında çalışmalarını yürüten ekipleri tipi nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşıyor. İlçe merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Dağyöre Mahalle yolu yaklaşık 4 saatlik çalışma ile ulaşıma açıldı. 

Bitlis Kar Yağışı
 

Bitlis’te Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiledi

Bitlis’te kar yağışı sağanak şeklinde devam ediyor, Hava sıcaklığının -2 lere düştüğü öğlen vaktinde yollar kapalı, Aralıksız kara yolları ekipleri şehirler arası yollarda biriken karı temizlerken, Belediye ekipleri ise şehir içerisindeki ana caddenin temizliğini yapıyor, Bitlis’te okullar tatil edildi, Bir çok kişi iş yerlerine gidemeyip yollarda mahsur kaldı.

Hakkari Kar Yağışı

 

Hakkari’de Kar Yağışı Durdu Ancak Yollar Halen Kapalı

Hava sıcaklığı Hakkari’de 1 dere olarak görünüyor, Valilik tarafından gelen haber ile okullar tatil edildi, Son 48 saat içerisinde yağan sanak kar yağışı bölgede yaşamı olumsuz etkiledi. Hakkaride süresiz tatil edilen okulların ne zaman açılacağı bilinmiyor. Yol temizleme ekipleri şehirler arası ve köy yollarını ulaşıma açmak için yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu