Güncel

Yoğun Kar Nedeniyle Birçok İl ve İlçeler’de Okullar Tatil Edildi. Tatil Olan Okullar (16) Ocak

Yurt geneli, Okullar tatil edildi. Hayatı olumsuz etkileyen kar, birçok yerde okulların tatil edilmesine neden oldu.

Yurt genelinde kar yağışının etkili olmasıyla birlikte, Bir çok il ve ilçelerde Kamu kurumları tatiledildi.

 

Tatil Ediler Okullar:

ADIYAMAN

Adıyaman’ın Sincik ve Çelikhan ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle okullar 16 Ocak’ta bir gün tatil edildi.

Sincik’te etkili olan ve günlük yaşamı olumsuz etkileyen kar yağışı sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, tüm okulların tatil edildiğini duyurdu.

Çelikhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar ise “İlçemizde kar yağışının devam etmesinden dolayı 16 Ocak Çarşamba günü ilçe genelinde tüm okullarımız için tatil kararı alınmıştır” dedi.
 

ADANA TUFANBEYLİ

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde kar nedeniyle 16 Ocak’ta okullar tatil edildi. Tufanbeyli Kaymakamı Ferhat Atar, yoğun kar yağışı ve şiddetli rüzgar nedeniyle ilçedeki okullarda 16 Ocak Çarşamba günü eğitime ara verildiğini belirtti. Atar ayrıca, hamile ve engelli kamu personelinin de idari izinli sayılacağını kaydetti.

 

MARAŞ

Yoğun kar ve olumsuz hava şartları nedeniyle Maraş’ın Göksun, Çağlayancerit, Ekinözü ve Nurhak ilçelerine bağlı mahallelerdeki okullarda 16 Ocak Çarşamba günü eğitime ara verildiği belirtildi. 
 

MUŞ

Muş’ta yoğun kar yağışı, buzlanma, fırtına ve tipi beklentisi nedeniyle okullar tatil edildi.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, eğitim ve öğretime 16 Ocak Çarşamba günü ara verildiği duyuruldu. Açıklamada, “Yoğun kar yağışı, buzlanma, fırtına ve tipi beklentisi nedeniyle; ayrıca eğimi fazla olan bölgelerde çığ tehlikesi riski de değerlendirildiğinde; İl İdaresi Kanunu çerçevesinde 16 Ocak günü Muş il merkez ve bağlı köyler ile Hasköy ilçe merkezi ve bağlı köylerinde eğitime gün süre ile ara verilmesine valiliğimizce karar verilmiştir. Diğer ilçelerimiz ve bağlı köylerinde eğitim-öğretim devam etmektedir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir” denildi.
 

BİTLİS

Bitlis kent merkezi ve bağlı köylerinde, etkili olan yoğun kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildi. Resmi kurumlarda çalışan hamile ve engellilerin de idari izinli olacakları açıklandı.

Kentte dünden beri etkili olan yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının yaklaşık 1,5 metreyi bulduğu kent merkezi ve bağlı köylerinde, eğitime 16 Ocak’ta ara verildiği duyuruldu.

 
​Bitlis Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “İlimiz ve merkez ilçede devam eden kar yağışı ve olumsuz hava şartlarından dolayı 16 Ocak 2019 Çarşamba günü bir günlüğüne eğitime ara verilmiştir. Ayrıca resmi kurumlarda çalışan hamile ve engelli memurlar da 1 günlük idari izinli sayılacaktır” denildi.
 

BİNGÖL

Bingöl’de merkez ve bağlı ilçelerdeki tüm okullar, kar yağışı nedeniyle çarşamba günü (16 Ocak) tatil edildi.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, kar yağışının kent genelinde etkisini sürdürdüğü belirtildi. Merkez ve tüm ilçelerdeki tüm okullarda çarşamba günü 1 gün süreyle eğitime ara verildiği kaydedilen açıklamada, kamu çalışanı engelli ve hamilelerin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

 

KOCAELİ

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy 16 Ocak’ta beklenen kar yağışı nedeniyle, ilkokul, ortaokul ve liseleri tatil ederken, hamile ve engellileri de idari izinli olduklarını açıkladı.

 

BİLECİK

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde de eğitime bir gün ara verildiği açıklandı. Pazaryeri Kaymakamlığından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve taşımalı eğitim kapsamındaki tüm okulların tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.
 

UŞAK

Uşak’taki tüm okullarda, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Valiliğin yaptığı yazılı açıklamada, mevcut hava şartları ve meteorolojik verilere göre oluşabilecek don, buzlanma riski ve kuvvetli rüzgar nedeniyle yarın kentteki tüm okulların tatil edildiği duyuruldu. Öğrencilerin sağlığı ve ulaşım güvenliği için kararın alındığı belirtilirken, “İlimiz merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi ile özel örgün, yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kurslarıyla diğer kamu kurum ve kuruluşlara ait kreş, okul öncesi eğitim kurumlarının 16 Ocak Çarşamba günü 1 gün süreyle tatil edilmesine karar verilmiştir” denildi.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastası, kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, kanser ve benzeri kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlilerinin de idari izinli sayılacakları ifade edildi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı