Güncel

Yıllardır Bitirilmeyen Yol Çilesi Bİtti.

​Mardin Hop Geçidi’ndeki 2 kilometrelik yolun 7 yıldır tamamlanmaması üzerine yapılan haberlerin ardından harekete geçen yetkililer, yolu kısa bir sürede asfaltladı.

​Mardin Hop Geçidi’ndeki 2 kilometrelik yolun 7 yıldır tamamlanmaması üzerine yapılan haberlerin ardından harekete geçen yetkililer, yolu kısa bir sürede asfaltladı.

Mardin’in Artuklu, Yeşilli ve Ömerli ilçesi arasındaki yol üzerinde bulunan Hop Geçidi’ndeki 2 kilometrelik kısmın 7 yıldır tamamlanmaması üzerine yapılan haberler sonuç verdi.

İLKHA’nın “İki kilometrelik yol yedi yıldır bitirilemiyor” başlığı ile abonelerine servis ettiği haberin ardından harekete geçen yetkililer, adeta yılan hikâyesine dönen yolu asfaltlamaya başladı. 

2010 yılı içerisinde çalışmalarına başlanılan ve 2012 yılı sonuna kadar bitirilmesi planlanan 2 kilometrelik yolun 7 yılın ardından bitirilecek olması hem vatandaşları hem de sürücüleri sevindirdi.

Büyük bölümünü keskin virajların oluşturduğu yolun uzun zamandan beri trafik akışının tek yönlü olarak sağlandığını ve bu nedenle çok sayıda kazanın yaşandığını belirten sürücüler, yolu gündeme getiren basın mensuplarına teşekkür ettiler.

Yeşilli’de ikamet eden vatandaşlardan Ata Barman, yolun bitirileceğini inanmadığını, bu yüzden kendi gözüyle görmek için Hop Geçidi’ne geldiğini söyledi.

Barman, “Bu yol 7 yıldır bitirilmiyordu, ancak Allah’a şükür son 5-6 aydır hızla yapılıyor. Yılan hikayesine dönen yolumuz bitmek üzeredir. Yolda keskin virajlar olduğu için sık sık kazalar yaşanıyordu. Biz artık bu yolun biteceğine inanmıyorduk, onun için gelip gözlerimle görmek istedim. Bu yolun yapılmasında emeği olan, çalışan, tutan, yapan herkesten Allah razı olsun.” dedi.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu