Güncel

Yıllarca Kardeş Olduklarının Farkına Varmadan Arkadaşlık Yaptılar

Avrupa’da özelliklede İngiltere’de oldukça yaygın olan donör sperm yolu ile tüp bebek yöntemi iki çok yakın arkadaşın kardeş olduklarını gözler önüne serdi.

Avrupa’da özelliklede İngiltere’de oldukça yaygın olan donör sperm yolu ile tüp bebek yöntemi iki çok yakın arkadaşın kardeş olduklarını gözler önüne serdi. 
Kardeş olduklarının farkında olmadan arkadaşlık yapan 26 yaşındaki erkek ile 19 yaşındaki kız İngiliz İnsan Dölleme ve Embriyo Kurumu (The Human Fertilisation and Embryo Authority) ile bilgilerini paylaşınca gerçek ortaya çıktı. 

İngiltere’nin  Liverpool kentinde yaşayan ve tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen Georgia Bond (19) ve Jack Bowman (26) isimli iki yakın arkadaş biyolojik babalarının peşine düştü.
Gazete  Habertürk’ün haberine göre ilk olarak Jack, genetik paylaşımlarını İngiliz İnsan Dölleme ve Embriyo Kurumu (The Human Fertilisation and Embryo Authority) ile paylaştı.

KARDEŞİ OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE ŞOK OLDU

1998 doğumlu bir kız kardeşi olduğunu öğrenen Jack, “Belki bir bağımız vardır” diyerek arkadaşı Georgia’nın da kuruma başvurmasını sağladı. İki arkadaş gelen cevapla şaşkına döndü.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDULAR

Gençler, aynı donörün spermleri sayesinde anne karnına düşmüştü. Olayı  Facebook ve  Twitter üzerinden duyuran kardeşler, “Biz her zaman çok iyi anlaştığımız için ‘Acaba kardeş miyiz?’ şakasını yapardık. Şimdi gerçek oldu” diye yazdı.

TWITTER’DA 17 BİN KEZ PAYLAŞILDI

Paylaşım yalnızca  Twitter’da 17 bin kez tekrar paylaşıldı.  İngiltere’de yaklaşık 20 yıldır, 400 bin bebek sperm donörleriyle doğuyor. 
Avrupa’nın köhnemiş yapısı son dönemlerde aile yapısınında ne kadar çöktüğünü bu olay adeta özetler biçimde.
Sadece İngilterede bile bir birinin biyolojik kardeşi olduğundan habersiz yüz binlerce insan yaşıyor, bu insanlar kimi birlikte yaşıyor, kimi ise zarar verdiği öldürdüğü yada türlü kötülükler yaptığı kişilerin kardeşi olduğunun farkında değil. 
En önemlisi ise kadın erkek ilişkilerinde evlenme yada evlilik dışı birliktelikler kim bilir belkide kardeşler arasında yaşanıyor duygusunu yaşatıyor insanlara.

Editör Mehmet Yakan
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu