Kültür

Yılbaşı Kutlaması ve Milli Piyango Çekilişi

Yılbaşı kutlaması helal veya haram olması yıllardır tartışılırken Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut ÜNLÜ’den çarpıcı açıklama geldi, Milli piyango bileti alarak zengin olanların şaşıracağınız son halini haberimizde paylaşıyoruz.

İslam alimleri ve Diyanet işleri başkanlığı ısrarla Milli Piyango haramdır bulaşmayın demesine rağmen özellikle yılbaşı biletlerine olan rağbet her geçen gün artarak devam ediyor. 
Sosyal çözülmelere aile içi şiddet boşanma ve mevcut aile yapısının büyük hasar aldığı ikramiye kazanan talihli talihsizler yaptığı açıklamalar ile aslında haram paranın nasıl hayırsız olduğu ve nasıl hayatları sarmadağın ettiğini gözler önüne seriyor. 

İsmi piyango olsun şans topu olsun yada at yarışı olsun bu ve benzeri bütün uygulamalar kumar sınıfına giriyor ve dinimiz kumarı kesin bir biçimde yasaklıyor. 
Öncelikle kumarın Tanımlamasını yapalım; 
Nasıl sonuçlanacağı önceden belli olmayan ihtimalli bir şeye bağlı kalarak mal vermek veya almak. Adı ne olursa olsun bu özelliği taşıyan para veya mal karşılığı oynanan her oyun ve ortak bahis kumardır. Kolaylıkla mal çarpmak veya çarptırmak olduğu için Kur’an’da “meysir” denilen kumar, kolaylık anlamındaki “yûsr” kökünden gelmektedir.

Kur-an’ı Kerim’de  Kumar ile ilgili Ayetler mevcut 
“Ey inananlar, içki, kumar, putlar ve fal okları şüphesiz şeytan işi pisliklerdir. Bunlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz. Şüphesiz şeytan içki ve kumar yüzünden aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah’ı anmaktan, namazdan alıkoymak ister (el-Mâide, 5/90)

Haberimizin İçerisinde Resimleri ve açıklamaları ile galeri şeklinde sunduğumuz kısımda piyango ve şans oyunlarından büyük paralar kazandıktan sonra hayatları paramparça olmuş insanları göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu