Güncel

YGS’ye Girecek Öğrenciler Geçici Kimlik Belgesini Kullanabilecek

ÖSYM, 2017-YGS adaylarının, “geçici kimlik belgesiyle” YGS’ye girilebileceklerini duyurdu.

ÖSYM, 2017-YGS adaylarının, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geçici kimlik belgesi” ile sınava girilebileceklerini duyurdu.

ÖSYM’den yapılan açıklamada, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar düzenlenecek olan Geçici Kimlik Belgesinin 15 gün olan kapsamının sınava girecekler için genişletildiği belirtildi.

Buna göre, kişinin kimlik kartı teslim edilinceye kadar geçerli olması sağlandığı ve Yükseköğretim Geçiş Sınavına (YGS) girecek olan 1998-1999-2000 yılı doğumlu öğrencilerin kimlik kartlarının “öncelikli “olarak basımı için gerekli sistemsel düzenlemelerin yapıldığı ifade edildi.

Duyuruda şöyle denildi: “2017-YGS adayları, güncel fotoğraflı ve soğuk damgalı mevcut Nüfus Cüzdanları/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “geçici kimlik belgesi” ile sınava girebileceklerdir.”

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu