Gap

Yeşilay Şanlıurfa Madde Bağımlılığı Sempozyumu Düzenledi

Harran Üniversitesi görsel sanatlar kulübü ve Yeşilay Şanlıurfa Şubesi işbirliği ile söyleşi düzenledi.

Harran Üniversitesi görsel sanatlar kulübü ve Yeşilay Şanlıurfa Şubesi işbirliği ile söyleşi düzenledi. Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi anfi solununda düzenlenen söyleşiye Rektör Yrd ve Egim fakultesi dekani Prof Dr Bürhan Akpunar bazı bölüm başkanları, akademisyenler, Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Başkanı, gorsel sanatlar kulübü Danışmanı ve başkanı çok sayıda öğrenci katıldı. Kulüp  başkanı Mehmet Ali Dirlik kulüp faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Görsel Sanatlar kulübü olarak sanatla diğer gençlere yol gösterdi. Kulüp danışman akademisyen Necla Tosmur kulübün amaç, faaliyet, toplumsal birlik ve beraberlik ile kültürel gelişmeler açısından B7 kulübün önemini vurguladı. Yeşilay ile bu Manada gençlere zararlı alışkanlıklar ve çevrelerinde uzak tutmak için sanatın önemi örneklerle anlattı. Gençlerimizin gelişebilmesleri için sağlıklı bir bilince sahip olmaları bu bilinç ile iç ve dış tehditlerin önüne geçilecegini söyleyerek Yeşilay faliyetleri nde severek fedakarlık yaparak yer almak gerektiğinin altını çizdi. Yeşilay a olan sevgi gençliğe ülkeye birlik ve beraberliğe olan sevgidir.. diyerek katılan herkese teşekkür etti. 

Yeşilay tanıtım slayti ardından Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Başkanı Muharrem Çelik Yeşilay ın tarihi ve amacı faaliyetleri ve Şanlıurfa da kurulan YEDAM ı anlattıktan  sonra görsel sanatlar kulübünün çalışmalarını Yeşilay açısından önemini vurgulayarak bizler Bağımlılıklarla mücadele konusunda önleyici tedbirler açısından gençlerin bu tür sanatsal aktivitelerin içinde olması gerekliliğini söylüyor ve önemsiyoruz. Görsel Sanatlar kulübü Danışmanı Necla hanımın iki dönem bizimle aktif olarak çalıştığını söyledi.
Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr Bürhan  Akpunar Üniversite gençliği adına yapılan bu çalışmaları destelediğini bu çalışmanın Yeşilay ile olmasını çok anlamlı bulduğunu söyledi.  

Program sonunda gençlere çeşitli hediyeler ve broşürler dağıtıldı. Kulüp öğrencileri Yeşilay Şanlıurfa Şubesi başkanına özgün baskı resim tablosunu hediye ettiler.

Editör Mehmet Yakan
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu