Güncel

Yerel Medya Özendirme Yarışması Düzenleniyor

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Yerel Medya Özendirme Yarışmasının 30’uncusunu bu sene darbe girişiminde hayatını kaybeden gazeteci Mustafa Cambaz anısına düzenleyecek.

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), yerel medyanın gelişimine katkı sağlamak ve basında kaliteyi yükseltmek amacıyla geleneksel olarak düzenlediği “Yerel Medya Özendirme Yarışmasının 30’uncusunu bu sene 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden gazeteci Mustafa Cambaz anısına düzenleyecek.

Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri Cambaz adına haber fotoğrafı kategorisinde bu yıl için özel bir ödül verilecek. “15 Temmuz’u En İyi Anlatan Fotoğraf’ın sahibi birincilikle eş değer olan Mustafa Cambaz Özel Ödülü’nü alacak.

Yarışmaya başvurular 16- 31 Ocak 2017 tarihleri arasında yarışmanın internet sitesinden yapılacak. Birinciler 3 bin TL, ikinciler 2 bin TL ve üçüncüler bin 500 TL ile ödüllendirilecek.

4 kategoriden oluşan yarışmanın Gazete/Dergi Kategorisi; yerel haber, köşe yazısı,  mizanpaj araştırma, röportaj, haber fotoğrafı, 15 Temmuz’u en iyi anlatan fotoğraf alt kategorilerinden oluşuyor. Diğer kategoriler ise televizyon, radyo ve internet kategorilerinden oluşuyor.

Yarışmaya başvuru şartları ise şöyle: ” Adayların profesyonel medya mensupları olması gerekli. Her bir eser için eser sahibi olarak en fazla dört kişi başvuruda bulunabilecek. Ödüller eser başına verilecek. Her aday, yarışmaya en fazla iki (2) dalda, birer eser ile katılabilecek. Çalışmaların 01.01.2016-31.12.2016 tarihleri arasında profesyonel yayın organında Türkçe yayımlanmış olması gerekli. Adaylar yarışmaya yarışmanın internet sitesinden başvuracak. Yarışmaya yerel ve/veya bölgesel yayın yapan medya organlarında çalışan kişiler başvurabilir. Yaygın medya organlarının yerel medya ayaklarında çalışan kişiler yarışmaya başvuramazlar.”

Yarışma sonuçları, 2017 yılı Mart ayında byegm.gov.tr ve yarışmanın web sitesinde yayımlanacak, dereceye giren medya mensuplarıyla iletişime geçilerek bildirilecek. 

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu