Güncel

Yaşlı Kadın Ceza Evindeki Oğlunun Adını Sayıklayarak Vefat Etti

İslami kimliğinden dolayı 23 yıldır cezaevinde olan Hayrettin Demir’in vefat eden annesi Vehbiye Demir (75), akraba, sevenleri ve oğlunun dava arkadaşları tarafından ebediyete uğurlandı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde ikamet eden Vehbiye Demir, rahatsızlığı nedeniyle uzun süredir tedavi görüyordu. Demir, dün sabah saatlerinde Hakkın Rahmetine kavuşmuştu. Nusaybin Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Demir, bugün Hacılar Mezarlığına defin edildi.

Defin işlemlerinin ardından İLKHA mikrofonuna konuşan Nurettin Demir, hasta ve yatalak annesinin, İslami kimliğinden dolayı cezaevinde bulunan abisini sürekli sayıkladığını ve son bir kes görmek istediğini söyledi.

 “Annem, ‘oğlumu son bir kes görseydim öyle göç etseydim.’ diyordu.” diyen Demir, “Abim 23 yıldır cezaevinde olmasından dolayı annem çok çileler çekti. Son 5 yıldır hastaydı, son yıllarda ise yatalaktı. Annem yatalak hasta olduğu için son yıllarda abimin görüşüne gidemiyordu. Annem abimi hasrette sürekli sayıklıyordu. ‘son bir kere görebilseydim’ diyordu.” şeklinde konuştu.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu