Güncel

Yaşıtları Top Oynarken Küçük Mesut İse Bakın Ne Yaptı

Kocaeli genelinde kuvvetli olan kar yağışı sonrası kapanan yollara çözüm arayan 9 yaşındaki Mesut Uzun, icat etmiş olduğu bıçaklı kar bisikleti ile yolları açan ekiplere destek vermiş oldu.

Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı 90 hanelik Nebi hocalar köyünde yaşayan 9 yaşında Mesut Uzun, Kocaeli Büyük şehir Belediyesinin karla mücadele ekiplerinden esinlenerek kendi icadını. Kendi elleriyle yaptı ve bisikletine monte yaptığı tahtadan kar küreme bıçağı ile karla mücadele ekiplerine destek oluyor.

DAYISIYLA MESAİ YAPIYOR

Minik mucit Mesut, bisikletine monte yaptığı kar küreme bıçağı ile köy yollarını açma mücadelesi veren ve aynı zamanda dayısı olan köy muhtarı Beytullah Tekerli’ye yardım yapıyor. 

Dayısına özenen Mesut, amcası Muhtar Tekerli ile kardan dolayı kapanan köy yollarını açık tutmak için mesai yapıyor.

BEN DE BÖYLE BİR ARAÇ YAPABİLİR MİYİM DİYE KENDİME SORDUM

İcadını yaparken amcasına bakıp acaba bende böyle bir şey yapabilir miyim diye düşündüm, Dayım karları kürerken hep izledim ve. Ben de böyle bir araç yapmaya karar verdim. Çok eğlenceli olacağını düşündüm. Bir tahtayı birkaç parçaya böldüm. Tahtaları birleştirmek için işaretlediğim noktalardan delip birleştirdim. Daha sonra kar küreme aracını hareket ettirmek için bir ip yerleştirdim. Sonrasında bisikletime monte yaptım. Şimdi dayımla beraber karları kürüyorum. Çok eğleniyorum” dedi.

LAP TOP İSTİYORUM

Minik mucit Mesut, bisikletli kar küreme araç dışında birçok icadın olduğunu söyleyerek, “İcatlar yapmayı çok seviyorum. Daha iyi icatlar yapabilmem için Büyük şehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Dedemden lap top istiyorum.

Nebi hocalar Köy Muhtarı Beytullah Tekerli ise Büyük şehir Belediyesinin köylerini kar bıçağı ile bölgesindeki yolları açtıklarını söyledi. 

Bu önemli hizmeti sunan Büyük şehir Belediyesi’ne teşekkür eden muhtar Tekerli, yeğeni Mesut’un kendisine kar küreme çalışmalarında yalnız bırakmadığını da ayrıcana belirtmiş oldu.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu