Biyografi

Yasemin Yalçın, Filmi Eleştirmek Nihat Doğana Kaldıysa

​Büyük tartışmalara sebep olan ‘Vezir Parmağı’ filminin oyuncularından Yasemin Yalçın, “Nihat Doğan’ın ağzına bile düştük ya” Mahsun Kırmızıgül’ü destekledi.

Vezir Parmağı’ filmi sebebiyle eleştiri okların hedefi olan Mahsun Kırmızıgül’e başrol oyuncusu Yasemin Yalçın sahip çıktı.

İKİ BAŞKAN İLÇEDE FİLMİ YASAKLADI

Yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yapmış olduğu, ‘Vezir Parmağı’ isimli komedi filmi Anamur’un MHP’li Belediye Başkanı Mehmet Türe tarafından Kırmızıgül’e yönelik ‘PKK terör örgütüne sempati ile bakıyor’ ve Kayseri Develi ilçesinin AK Partili Mehmet Cabbar tarafından filme yönelik ‘milli ve manevi değerlere aykırı’ açıklamalarıyla gündeme geldi. 

Her iki başkan da filmin ilçelerinde kesinlikle olmayacağını söyledi.

NİHAT DOĞAN’IN AĞZINA KADAR DÜŞTÜK

Filmin oyuncularından usta sanatçı Yasemin Yalçın, Mahsun Kırmızıgül’ü hedef alan iddialara karşı şu açıklamayı yaptı, “Mahsun ülkesini, vatanını seven bir adam, insan gibi insan. Bu muameleyi hak etmiyor. 

Doğduğu yere bakılıyor ve ötekileştiriliyor. Artık bu ayrımcılık bitmeli. Bir filmi beğenmeyebilirsiniz, gayet doğaldır. 

Başarısızlıklar da insanı olgunlaştırır. Fakat daha filmi izlemeden bambaşka bir yerden saldırıya başladılar. 

Nihat Doğan’ın ağzına kadar düştük. Film eleştirisi Nihat Doğan’a kaldı. Yaptığımız işe saygı kalmamış, daha ne söyleyeyim.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu