Teknoloji

WHATSAPP Kullanıcıları Aman Dikkat Eğer Bunu Yapmazsanız İse…

WhatsApp, uzun zamandan beri üzerinde .alışmış olduğu yeni güvenlik özelliği nihayet devreye girdi devreye. Kullanıcıların güvenliğini daha da çoğaltmak için iki aşamalı doğrulama sistemi yayınladı.

Kullanıcıların daha evvelinde uctan uca şifreleme sistemini sunan WhatsApp, kullanıcıların güvenliğini daha da çoğaltmak için iki aşamalı doğrulama sistemi yayınlandı. 

Bu özellik sayesinde, sizin hesabınızla uygulamaya giriş yapmak isteyenlerin işi ciddi olarak zorlaşmış olacak.

6 HANELİ KOD GİRİLECEK

WhatsApp uygulamasını açıp Ayarlar/Hesap/İki Aşamalı Doğrulama/Aktif Et adımlarını takip ederek özelliği aktif hale getirebilirsiniz. Daha sonrasında ise sizden 6 haneli bir kod girmeniz istenecek. İstediğiniz kodu belirledikten sonra özelliği kulanabilirsiniz.

Telefon değiştiğinde veya WhatsApp’ı telefonunuza tekrardan kurduğunuzda, WhatsApp sizden SMS onayın yanı sıra bu 6 haneli şifreyi de istiyor. Şifreyi unutursanız WhatsApp’ı 7 gün boyunca kullanamıyorsunuz. 7 gün sonunda ise tüm geçmiş yazışmalar silinerek SMS onayı ile uygulamaya tekrardan erişebiliyorsunuz.

E- MAİL ADRESİ BELİRTMEZSENİZ WHATSAPP 7 GÜN KULLANILAMIYOR

Şifreyi unutma riskine karşı WhatsApp’ın e-mail alternatifi de var. İki adımlı doğrulama özelliğini kullanmak istediğinizde uygulama size isteğe bağlı olarak e-mail adresi soruyor. Şifreyi unuttuğunuzda e-mail ile doğrulama yapabiliyorsunuz. Fakat e-mail adresi belirtmediyseniz WhatsApp 7 gün boyunca kullanılamıyor.

Özellik kullanıcılara kademeli olarak dağıtıldığından “iki aşamalı doğrulama”yı uygulamada göremeyenler endişe yapmasın. Çünkü özellik kısa zamanda tüm kullanıcılara ulaşmış olacak.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu