Güncel

Vizeleri Olsa Bile Uçağa Kesinlikle Alınmadılar

​ABD Başkanı Trump’ dün 7 ülke vatandaşların ülkeye girmesini kesinlikle yasaklayan kararnamesinden sonra, ABD’ye gitmek isteyen Iraklı bir aile darbeci Sisi yönetimindeki Mısır’ın başkenti Kahire’de engellenmesi yapıldı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın dün imzalamış olduğu başkanlık kararnamesinden sonra, Iraklı bir ailenin Mısır’ın başkenti Kahire’den New York’a gitmesine engel olunduğu söylenildi.

VİZELERİ OLDUĞU HALDE UÇAĞA ALINMADILAR

Kahire Uluslararası Havaalanı kaynaklarından alınan bilgiye göre, ABD vizesi olan 4 şahıslı Iraklı aile, New York’a gitmek üzere işlemlerini yapmak için evraklarını teslim ettiği esnada, New York’ta Kennedy Havaalanı’ndaki yetkililer, ülkeye girişleri yasak olduğu için Mısır tarafından Iraklı ailenin uçuşu yasaklanması istendi. 

Iraklı ailenin ülkeye girişin neden yasaklandığıyla ilgili hiç bir bilgi verilmedi.

YOLCU LİSTESİ ABD’YE VERİLİYOR

Güvenlik kaynakları ise Mısır-ABD arasında yapılan prosedür gereği, Mısır’dan New York’a gidecek yolcuların adların, gerekli güvenlik araştırması yapılması için ABD’ye gönderildiği söylendi.

7 ÜLKEYE YASAK GETİRDİ

Başkan Trump’ın imzaladığı başkanlık kararnamesi, “terörle ilişkisi olduğu düşünülen” ülkelerden gelenlerin 30 gün boyunca ABD’ye kabul edilmeyecek. Metinde doğrudan ülke adı zikredilmese de bu ülkelerin Irak, Libya, Suriye, Iran, Sudan, Somali ve Yemen olduğu da belirtildi.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu