Gap

Viranşehir Patlamasında Ölen ve Yaralananlara Ödenek Ayrıldı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde PKK’liler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ve yaralılara nakdi yardım yapıldı.

Viranşehir’de 17 Şubat’ta PKK’liler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yaralılara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca ödenek çıkarıldığı belirtildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Toplantısında konuşan Kaymakam Ömer Çimşit, bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yaralılara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca çıkarılan 270 bin TL ödeneği mağdurlara ulaştıracaklarını söyledi.

Çimşit, “Patlamadan zarar gören vatandaşlarımızın zarar ve ziyanlarını karşılamak amacıyla komisyonumuz çalışma yürütmektedir. Şehit ve terör mağdurları için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının tahsis ettiği 270 bin TL’lik nakit vatandaşlarımıza ulaşacaktır. Hain saldırıda şehit olan iki vatandaşımıza Allah’tan rahmet ve aileleri ve yakınlarına baş salığı, yaralanan vatandaşımıza da tekrar acil şifalar diliyorum” dedi.

17.02.2017’de PKK’liler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda biri çocuk 2 kişi hayatını kaybetmiş, 4’ü ağır 34 kişi de yaralanmıştı. Çevrede bulunan birçok daire, iş yeri ve araçlar hasar görmüştü.

Editör Ramazan Cengiz
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu