Güncel

Vereceğimiz O Tepkiyi Çok Yakın Zamanda Göreceksiniz

Hollanda’ya çok sert tepki veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Yapılanlar barbarca ve vahşice. Karşılığın ne olacağını çok yakın bir zamanda görürsünüz. Anlaşılıyor ki meseleleri gerginleştirmek istiyorlar. Hodri meydan.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hollanda’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın içinde olduğu aracın durdurulmasına ait sert bir açıklama yaptı.

Soylu, özellikle Hollanda ve Almanya’da gelişen olayların ülkenin iç siyasetine müdahalesi olarak yorumlamanın diplomatik nezakete uygunsuz olduğunu açıkladı.

Türkiye’de çok önemli bir değişimin olduğunu söyleyen Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

ANLAŞILAN SADECE DIŞ VESAYET YOK

Anlaşılıyor ki vesayet sadece bir iç vesayet değildir. Aslında büyük ve çok uzun senelerden beri kökleşmiş dış vesayet söz konusu.

Bugün o dış vesayetin hep beraber nasıl feryat ettiğini nasıl elindeki imkanı kaçırmak istemediğini ve Türkiye’nin kendi hedefleri ile buluşmak için attığı adımları engellemeye çalıştığını görüyoruz.

KARŞILIĞINI YAKIN ZAMAN DİLİMİNDE GÖRÜRSÜNÜZ

Bir kere Fatma Hanım’a yaptıkları son derece nezaketsiz ve kaba davranış, yani ne diplomasiyle ne insanlıkla ne ülkeler arası ilişkilerin düzgünlüğü ile ölçülebilir bir durumdur. Diğerinin mukabelesi yapılacaktır. Yakın bir zaman diliminde görürsünüz.

BARBARCA VE VAHŞİCE

Türkiye ile ilgili bu tavrın kabul edilemez olduğunu, kendi konsolosluk kapılarımızın kendi toprağımızın Avrupa içerisinde bize kapatılma girişimin son derece barbarca ve vahşice olduğunu söylemek isterim.

HODRİ MEYDAN

Başka türlü bu ortaya çıkmaz, Ben Hollanda hükümetin ve Hollanda devletin bu konuda Türkiye’ye karşı yapmış oldukları bu çirkin davranışı, Türkiye’ye yaptıkları bu dayatmacı politikaların akıllarını başlarına gelip bir özür çerçevesi içerisinde geri alınacağı iyimserliğini düşünmek istiyorum. İnşallah böyle olur.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu