Gap

Vatandaşlar Soğan Ekilen Yerlere Şaşkınlıkla Bakıyor

Çiçek yerine soğan ekilen saksılar dikkat çekiyor ​Batman’ın Kozluk ilçesinde çiçek yerine soğan ekilen saksılar vatandaşların ilgisini çekiyor.Batman’ın Kozluk (Hezo) ilçesi çarşı merkezinde bulunan esnaflar orta refüjde bulunan taş saksılara bu yıl çiçek yerine şehrin simgesi olan soğan ekti.

Kozluk çarşı merkezinde araç geçişleri için bırakılan içi boş dikdörtgen taş saksıları fırsat bulan esnaflar, geçen yıllardan farklı olarak saksılara bu yıl çiçek yerine soğan ekerek caddelerini süslediler. Soğan süslemesiyle farklı bir görünüm kazanan cadde ise vatandaşların ilgisini çekiyor.

Cumhuriyet caddesinde bulunan esnaflar, belediye tarafından araçların geçiş güzergâhlarını belirlemek için bırakılan içi boş dikdörtgen taş saksılarını bu yıl çiçek yerine soğan ile süsledi.

Farklılık oluşturmak için bu yıl şehirlerinin simgesi olan soğan ektiklerini ve ilçe sakinleri tarafından ilgiyle karşılandığını belirten esnaflar, soğanların caddelerine farklı görünüm verdiğini belirttiler.

Sırayla ve düzenli bir şekilde ekilmiş dizili soğanları her gün sulayan esnaflardan Sabri Çelik, “Bu caddeye araçların yol ayrımı için bırakılan taş saksıların içi boş olunca bunu cadde esnafı olarak değerlendirmek istedik. Bu yıl geçen yıllardan farklı olarak çiçek gibi süsler yerine soğan ektik. Soğan Garzan bölgesinin yani Kozluktaki Ğerzilerin simgesi gibidir. Ğerziler soğanı sevdiği için soğan ektikten sonra bu caddeye de kendi aramızda ‘Ğerzi Sokağı’ demeye başladık. Soğan caddeye farklı bir süs kazandırdı. Vatandaşlarımızın da baya ilgisini çekti.” ifadelerini kullandı.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı