Sağlık

Vatandaş Acil’de Çileden Çıktı

Şanlıurfa’da Özel bir hastanenin acilinde gözünü açan vatandaş para tuzağın da çileden çıktı, Acil servis bölümüne çocuğunun kaydını yapmak isteyen vatandaş sigortalı olduğu halde sizin sigortanız yok denilerek kaydı alınmak istemedi.

Şanlıurfa Karaköprüde faaliyet gösteren Özel Metrolife Hastanesinin Acil servis bölümüne çocuğunun kaydını yapmak isteyen vatandaş sigortalı olduğu halde sizin sigortanız yok denilerek kaydı alınmak istemedi.
Acil servise kayıt için tekrardan gittiğinde ek olarak 60 TL Muayene 50 TL Tahlil 10 TL serum Bağlama ücreti olmak üzere toplamda 120 TL ücret istendi üzerimde yeterli para olmadığından dolayı tahlil işlemini iptal ettirerek 70TL ücret tahsilinden sonra çocuğun kaydı alındığı ve muayene yapıldığını belirtti
Haber portalımızın Genel yayın Koordinatörü Ali Erfidan gece saat 23:30 sularında çocuğunun aniden fenalaşması ile soluğu Özel Metrolife Hastanesinin acil servisinde aldı. 
Ancak uzun zamandan bu yana sigortalı olan Erfidan hastanenin acil servisinde bir şok ile karşılaştı. 
Hastane çalışanlarının sigortanız yok siz yeşil kartlısınız dolayısı ile ücretli muayene olmak zorundasınız! Sözü ile karşı karşıya kaldı. 

Erfidan yaptığı açıklamada “ilk olarak 40 TL acil servise yatırıp muayene için doktora gittiğimde acildeki hekim ben bunu muayene edemem çocuk doktorunun bakması lazım dedi. Acil servise kayıt için tekrardan gittiğimde ek olarak 60 TL Muayene 50 TL Tahlil 10 TL serum Bağlama ücreti olmak üzere toplamda 120 TL ücret istendi üzerimde yeterli para olmadığından dolayı tahlil işlemini iptal ettirerek 70TL ücret tahsilinden sonra oğlumun kaydı alındı ve muayene yapıldı” dedi. 

Hastanenin Acil servisinde gece gelen hastaların içerisinde böylesi mağduriyetlerin yaşandığını diğer hastalar ile yapıtığı konuşmalarda ortaya çıktığını belirten Erfidan “Acilde beklerdeken konuştuğum bazı hastalar bizde aynı sorun ile karşı karşıya kaldık yaptığım pazarlık sonucu ücrette bir kısım indirim sağladılar dedi”

Hakkını yasal yollardan arayacağını belirten Erfidan özel hastanelerin acil servislerinde vatandaşın böylesine mağdur edilmesinin önüne geçmek için il Sağlık Müdürlüğünü denetimlerini sıklaştırmaya çığırdığını belirterek umarım sağlık üzerindeki bu soygun düzeni bir an önce son bulur diyerek isyanını dile getirdi. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu