Güncel

VASKİ ekipleri buz tutan yollarda çalışmakta zorlanıyor.

Türkiye’de termometrelerin en soğuk dereceyi gösterdiği yerleşim birimlerinden olan Van’ın Çaldıran ilçesinde VASKİ ekipleri çalışırken zor anlar yaşıyorlar.

Türkiye’de termometrelerin en soğuk dereceyi gösterdiği yerleşim birimlerinden olan Van’ın Çaldıran ilçesinde VASKİ ekipleri çalışırken zor anlar yaşıyorlar.
 

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) ekiplerinin görev yaptıkları Çaldıran’da hizmet, zor şartlarda da olsa devam ediyor.

Su ve kanalizasyon arızalarında kazıcı makinalar, yerin buz tutması nedeniyle kazı yapamayınca ekipler, uzun uğraşlardan sonra müdahalede bulunabiliyorlar. Bazen kazmalarla arızaya ulaşmaya çalışan ekiplerin, soğukta saatlerce suyun içinde kalması ayrı bir zorluğu gözler önüne seriyor.

Uzun kış şartlarının hüküm sürdüğü Van ve ilçelerinde VASKİ çalışmalarında ekipler büyük zorluklarla karşılaşıyorlar.

Vatandaşların mağduriyetini gidermek için en ücra mahalleye bile hizmet götüren VASKİ ekipleri, kış aylarında bilhassa içme sularının donması olaylarının arttığına dikkat çektiler.

Yeraltından geçen boruların bile donarak hasar gördüğü Çaldıran ilçesinde her gün onlarca arıza oluşuyor. Kepçelerin bile kazmakta zorlandığı yerlerde arızaların giderilmesi uzun zaman alıyor.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, “Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için tüm ekiplerimiz fedakârlık göstererek, sorunları gidermek için çalışıyorlar. Onların bu özverili çalışması ile kurumumuz her yerde hizmet yapmaktadır. Çaldıran gibi çok soğuk yerlerde olsun, Bahçesaray gibi engebeli arazilerde olsun arkadaşlarımız büyük gayret gösteriyorlar. Tüm ilçelerde görev yapan bu ekiplerimize üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı