Gap

Vanlı Aşçı Hünerleriyle 4 Altın Madalya Kazandı

Van İl Sağlık Müdürlüğü Aşçısı Zafer Öztürkçü, Türkiye’de düzenlenen bir yemek yarışmasında, Van iline has yemek sergileyerek, 4 altın madalya ile yarışma birincisi oldu

Van İl Sağlık Müdürlüğü’nde aşçı olarak çalışan Zafer Öztürkçü, katıldığı Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu tarafından düzenlenen yarışmada hazırladığı kentte has 4 çeşit yemeği ile 4 altın madalya kazanarak birinci oldu.

Van ilini ve Sağlık İl Müdürlüğü’nü temsilen katıldığı yarışmada birinci olan Aşçı Öztürkçü’ye, Sağlık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, teşekkür belgesi ve plaket verildi.

İl Sağlık Müdürlüğü binasında düzenlenen etkinliğe eşi ve 4 çocuğuyla katılan Öztürkçü, aşçılığın sevgi işi olduğunu belirterek, sevgi katılmayan yemeklerde kesinlikle başarı elde edilmediğine dikkat çekti.

Yaklaşık 15 yıldır çalıştığı İl Sağlık Müdürlüğü’nde, hazırladığı yemekleriyle personelin takdirini kazanan Öztürkçü, düzenlenen etkinlikte basına konuşarak şu ifadeleri kullandı:

“Aşçılık sevgi işidir. Yemeğe sevgi katmıyorsanız, kesinlikle başarı elde edemezsiniz. Benim yaklaşık 21 yıldır mutfak tecrübem var. İl Sağlık Müdürlüğü’nde de yaklaşık 15 yıllık deneyimim vardır. Dışarıda festivallere, yemek yarışmalarına, öğrenci hazırlamalarında da aktifim. Bahsettiğim gibi kendime güvenim sonsuzdur. İnşallah uluslararası yemek yarışmalarında Van’ıma, kurumuma ve şahsım adına daha iyi madalyalar getireceğime eminim.” diye konuştu. 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu