Güncel

Van’da Güvenlik Güçleri Tarafından Gerçekleşen Operasyonlarda PKK’ye Ait 7 Sığınak İmha Edildi

Van’da güvenlik güçleri tarafından gerçekleşen operasyonlarda PKK’ye Ait 7 sığınak imha edildi. Van’ın Erciş ilçesinde jandarma tarafından PKK’ye yönelik düzenlenen operasyonlarda 7 sığınak imha edildi.

Van’ın Erciş ilçesinde jandarma tarafından PKK’nin kış üslenme alanlarına yönelik düzenlenen operasyonlarda 7 sığınak imha edildi.
 

Konu ile ilgili olarak Van Valiliğinden yapılan açıklamada, Jandarma ekipleri tarafından PKK’nin kış üslenme alanlarına yönelik operasyon yapıldığı ve operasyonların halen devam ettiği belirtilerek, devam eden operasyonlar kapsamında; EYP yapımında kullanılan 16 adet 12 kilogramlık büyük tüp, 35 adet pil, 68 rulo bant, 2 adet akü, 60 adet elektrik bandı, 8 rulo koli bandı, 3 kilo çivi, 1 adet tel makası, 1 çift eldiven ile asında, 700 kilo un, 175 kilo küp şeker, 30 kilo tuz, 275 kilo kuru bakliyat, 105 kilo makarna ve 50 paket hazır çorba bulunan çok miktarda gıda malzemesi ile muhtelif yaşam malzemesi bulunan 7 sığınağın tespit edildiği ve kullanılamaz hale getirildiği belirtildi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı