Kültür

Van’da Gençlerimiz Ecdadı İle Buluşuyor Programı

Van’da korunmaya muhtaç gençlere dönük hayata geçirilen bir projede İpekyolu ilçesi belediyesi tarafından 40 genç Çanakkale ve İstanbul olmak üzere bir geziye çıkacak ve buralarda kurtuluş savaşı ile tarihi mekanlara tanıklık edecek

Van’da korunmaya muhtaç gençlere dönük hayata geçirilen bir projede İpekyolu ilçesi belediyesi tarafından 40 genç Çanakkale ve İstanbul olmak üzere bir geziye çıkacak ve buralarda kurtuluş savaşı ile tarihi mekanlara tanıklık edecek.

Van’ın İpekyolu İlçe Belediyesi tarafından korunmaya muhtaç gençler için yapılan faaliyetler konusunda gezi programları düzenlendi. Gezi programları kapsamında 40 genç ilk olarak Çanakkale’ye gitti.

Program kapsamında geziye gönderilen gençler, Çanakkale’de Kilitbahir Kalesi, Namazgâh Tabyaları, Seyit Onbaşı Mecidiye Tabyası, Anzak Koyu, 57. Piyade Alayı Şehitliği gibi mekânları ziyaret ederek, tarihe tanıklık ediyorlar.

Korunmaya muhtaç gençler Çanakkale gezi sonrasında 2 gece konakladıktan sonra İstanbul’a geçecekler. Burada gençler, Sultanahmet Camii, Ayasofya, Topkapı Sarayı gibi tarihi mekanları gezmenin yanı sıra tekne ile boğaz turu yapacaklar.

İstanbul’da gezi programını tamamlayan gençler, 27 Temmuz Perşembe günü Van’a dönecekler.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı