Güncel

Van Çaldıran’da MYO Kurulmasını İstiyoruz

Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ı makamında ziyaret eden Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dündar ilçeye Meslek Yüksekokulu (MYO) kurulması için rektörlüğe dilekçe verdi.

Van’ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dündar Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ı makamında ziyaret ederek ilçeye meslek yüksekokulu kurulması talebinde bulundu.

Rektör Battal Çaldıran Meslek Yüksek Okulu kurulmasının yapılacak ilk senatoda gündeme getirileceğini ifade ederek, “Senatoda bu yönde bir karar alıp YÖK’e göndereceğiz. İnşallah oradan da olumlu cevap gelmesiyle Çaldıran Meslek Yüksek Okulumuz kurulmuş olacak” dedi.

Karar YÖK’e bildirilecek

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, kendilerine iletilen talebi ilk senato toplantısında gündeme alacaklarını kaydederek, “Çaldıran Meslek Yüksek Okulu’nun kurulması yönünde bir karar alıp bunu YÖK’e göndereceğiz.  İnşallah oradan da olumlu cevap gelmesiyle Çaldıran Meslek Yüksek Okulumuz kurulmuş olacak. Fakat ilçeye taşınması konusu biraz zaman alacak. Eğer Çaldıranılar bina yaparlarsa hemen oraya taşırız.” diye konuştu.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu