Güncel

Van Büyükşehir Belediyesinden Toplu Taşımaya Rahat Bir Nefes Attıracak Hamle

Van Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada yaşanan sorunların çözümüne yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Van Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada yaşanan sorunların çözümüne yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
 

Van kent merkezi ulaşımında yaşanan sorunların çözüme kavuşturulması için Büyükşehir Belediyesinde bir istişare toplantısı yapıldı.

Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Tuğrul ile ilgili kooperatif başkanları katıldı.

Toplantıda 244 adet V plakalı minibüsün halk otobüsüne çevrilmesi ve toplu taşımada yaşanan sorunların çözümü ile ilgili konular masaya yatırıldı.

Büyükşehir Belediyesi olarak yapılacak olan çalışmalarla ilgili sık sık istişare toplantıları gerçekleştirdiklerini belirten Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, “Bu istişareler neticesinde doğru yerde, doğru adımları daha sağlıklı bir şekilde atmaya çalışıyoruz. Bu noktada gerek esnaf, gerekse vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bugün de minibüs şoförleri esnafımızla bir araya geldik. V plakalı minibüs sahibi esnafımızın bazı talepleri vardı. Hem onları görüştük hem de 244 adet V plakalı minibüsümüzün H plakaya yani halk otobüsüne çevrilmesi konusunu istişare ettik. Toplantımız olumlu geçti. Bununla ilgili nihai kararımızı önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelerek açıklayacağız.” ifadelerini kullandı.  

Van’da 4 çeşit toplu taşıma hizmetinin olduğunu belirten Tamer, “Bu anlamda kimi sorunlar olduğunun farkındayız. Bunların çözümüne yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız, vatandaşlarımızın ve esnafımızın daha rahat bir şekilde toplu taşımadan faydalanmasıdır. Bunun için de mesai gözetmeksizin çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı