Ekonomi

Valmet, endüstriyel internet ekosistemini Kemira ortaklığı ile genişletiyor

Alanında lider bir endüstriyel internet ekosistemi kurmak üzere yola çıkan Valmet, yeni bir adım daha atarak Kemira ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Valmet, Kemira ile imzaladığı anlaşma ile, müşterilerinin süreçlerini geliştirebilmek amacıyla iki firmanın proses verileri kullanımında sahip oldukları bilgi birikimini birleştirerek enerji, selüloz ve kâğıt sektöründeki müşterilerine katma değer kazandırmayı hedefliyor.

Bu yıl Haziran ayında Valmet, Tieto ile de endüstriyel internet ekosistemi alanında benzer bir anlaşmaya imza atmıştı. İnşa edilen ekosistem, enerji, selüloz ve kâğıt sektörlerindeki müşterilere kapsamlı bir endüstriyel internet hizmeti sunmak ve aralıksız olarak yeni katma değer kazandıran uygulamalar yaratmak amacıyla alanında lider endüstri oyuncularını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Valmet Endüstriyel İnternet Yöneticisi Jari Almi, “Gerçekleştirilen bu işbirliği ve iki şirketin birbirini tamamlayıcı bilgi birikimi sayesinde, müşterilerimizin üretim proses verileri, kazanç sağlayabilecekleri şekilde entegre edilerek optimize edilebilir. Bu birliktelik, müşterilere iki şirketin bağımsız şekilde gösterecekleri faaliyetten çok daha fazlasını sağlayacaktır.” diyor.

Kemira Üretim Hatları ve İş Geliştirmeden Sorumlu Müdür Yardımcısı Antti Matula, ise, “Kemira ile Valmet küresel ölçekte endüstri açısından alanlarında lider tedarikçi firmalardır ve her iki firma da etkin bir şekilde dijital çözümler geliştirmektedir. En nihayetinde amaç, müşterilerimizin işletmelerini hız, kalite, güvenilirlik, dayanıklılık, öngörülebilirlik ve performans açısından geliştirmektir. Bu sinerjiyle birlikte, değer yaratabilmek ve işletmeler açısından işbirliği modellerini yeniden şekillendirebilmek adına güçlerimizi birleştirmek çok doğru bir karar oldu.” diyor.

Valmet, selüloz, kâğıt ve enerji endüstrilerinde proses teknolojisi, servis ve otomasyon hizmetleri tedarikçisi olarak uzun yıllara dayalı tecrübeleri üzerine inşa ettiği Endüstriyel İnternet hizmetlerini yeniledi. Bu endüstrilere hizmet veren kilit oyunculardan oluşan güçlü bir Endüstriyel İnternet ekosistemi kurmak, aslında Valmet’in lider Endüstriyel İnternet hizmetlerini küresel olarak müşterilerine sunma hedefinin de önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Kemira hakkında

Kemira, su yoğun endüstrilerde müşterilere hizmet veren küresel bir kimya şirketidir. Müşterilerinin ürün kalitesi, proses ve kaynak verimliliğini artıran uzmanlık, uygulama bilgisi ve kimyasallar sunmaktadır. Faaliyet alanı selüloz ve kâğıt, petrol ve gaz ile su arıtımı sektörleridir. 2016 yılında Kemira’nın yıllık cirosu yaklaşık 2.4 milyar Avro olmuştur. 4,800 çalışanı bulunan Kemira’nın hisseleri Nasdaq Helsinki Ltd. üzerinden işlem görmektedir.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı