Gap

Valilik Uyardı : İdari işlem Cezası verilecek

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada yıllık işletme ücretini zamanında vermeyenlere karşı idari işlem cezası uygulanacak.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Yıllık İşletme Cetvelini belirtilen sürede vermeyen İşletmelere İdari Para Cezası verileceği duyuruldu.

Açıklamada, “6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunun 5. maddesi gereğince Sanayi İşletmeleri yılsonundan itibaren ilk 4 (dört) ay içerisinde bir önceki yıla ait faaliyetlerini içeren Yıllık İşletme Cetvellerini internet ortamında giriş yapmaları gerektiği ve yasal zorunluluk olduğu açık bir şekilde belirtilmiş, Yıllık İşletme Cetvelini belirtilen sürede vermeyen İşletmelere aynı kanunun 9. maddesi gereğince İdari Para Cezası verilmesi öngörülmüştür.” denildi.

Açıklamanın devamında, “Bu itibarla firmaların cezai müeyyide ile karşı karşıya kalmaması ve İdari Para Cezası uygulanmaması için 2016 yılına ait Yıllık İşletme Cetvellerini en geç 30 Nisan 2017 tarihine kadar http://www.sanayi.gov.tr web adresinden e-hizmetler bölümüne giriş yaparak Müdürlüğümüze bildirmeleri tüm imalat sektöründeki sanayicilere duyurulur.” ifadelerini yer verildi. 
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu