Ekonomi

Vali Tuna İstihdam ve Kariyer Fuarının Açılışında Konuştu

Genç nüfusun en yoğun olduğu illerin başında gelen Şanlıurfa’da İstihdam ve Kariyer Fuarı açıldı İş-Kur Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Fuarın açılışını vali Göngör Azim Tuna ve iş adamları katıldı

Genç nüfusun en yoğun olduğu illerin başında gelen Şanlıurfa’da İstihdam ve Kariyer Fuarı açıldı İş-Kur Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Fuarın açılışını vali Göngör Azim Tuna ve iş adamları katıldı.

Açılış öncesinde bir konuşma yapan  Şanlıurfa Valisi  Güngör Azim Tuna, İş-Kur tarafından istihdamı artırmaya yönelik olarak meslek edindirme kursları, iş başı eğitim programları, toplum yararına çalışma programları ve iş arama becerileri alanında danışmanlık hizmetlerinin verildiğini belirtti.

Kurumun işverenlere yönelik çalışmalarının da istihdamı arttırmaya yönelik çalışmalar arasında olduğunu kaydeden eden Vali Tuna, “Önemli olan kalıcı tedbirler alabilmektir. Bunun için de hepimize iş düşüyor. Özellikle milli eğitim içerisindeki mesleki ve teknik eğitim kurumları, İş-Kur’un beceri kazandırma kursları milyonlarca gencimize bir beceri kazandırmaya matuf.
Bunu zamanında ve yerinde yapmak, en önemli gücümüz olan insanımızı iyi yetiştirmemiz halinde etkileri büyük faydalar ortaya çıkaracaktır.
Çok iyi planlama yapmak zorundayız. Sahip olduğumuz genç nüfusa muhakkak bir nitelik kazandırarak istihdama katmalıyız” dedi.

İstihdama katkı sağlayan firmalara da teşekkür plaketlerinin verilmesinin ardından fuarın açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri daha sonra fuarda yer alan stantları gezdi.

Editör Ramazan Cengiz
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı