Ekonomi

Vali Aksoy İş Dünyasına Seslendi Yatırımcıları Diyarbakır’a Bekliyoruz

Diyarbakır valisi Hüseyin Aksoy Dicle Üniversitesinde düzenlenecek “Avrupa Birliği Sürecinde Son Gelişmeler: AB Kriterleri, Uyum Çabaları ve Kazanımlar” paneli çerçevesinde Diyarbakır’a gelen yatırımcı ve iş adamlarını karşıladı.

Dicle Üniversitesinde düzenlenecek “Avrupa Birliği Sürecinde Son Gelişmeler: AB Kriterleri, Uyum Çabaları ve Kazanımlar” paneli çerçevesinde Diyarbakır’a gelen yatırımcı ve iş adamları Vali Hüseyin Aksoy tarafından karşılandı.

Ziyaret dolayısıyla açıklama yapan Vali Aksoy, Diyarbakır’ın Türkiye’nin önemli bir şehri olduğunu söyledi.

Aksoy, “Avrupa Birliği ile ilgili Dicle üniversitesinde bir program gerçekleştirilecek. Diyarbakır’da yapılan çalışmalar kamuoyu ile paylaşılacak. Diyarbakır ziyaretleri nedeniyle teşekkür ediyorum. Diyarbakır, Türkiye’nin önemli bir şehridir. Ülkenin kalkınmasında önemli bir potansiyeli olan Diyarbakır, belirli fırsatların yer aldığı bir kent. Bu anlamda tüm yatırımcı ve iş adamlarını Diyarbakır’da görmekten memnuniyet duyacağız.” dedi.

Kocaeli Sanayi Odası ve İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Diyarbakır’a ilk defa gelmenin üzüntüsünü taşıyorum. Türkiye AB arasındaki ilişkileri anlatmak için buradayız. En kısa zamanda ticarete ve sanayiye yönelik ziyaret gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe ise “Herkese buraya gelmelerini tavsiye ediyorum. Adana’ya döndüğümde de herkese burayı anlatacağım. Vali Aksoy’a da bizi karşıladığı ve gezdirdiği için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu