Biyografi

Usta Sanatçı Bülent Kayabaş Hayata Gözlerini Yumdu

Yeşilçam’ın usta oyuncularından olan Bülent Kayabaş yaşamını yitirdi. Türkiye acı haberle bir kez daha sarsıldı. İbrahim Erkal’ın üzen haberlerini alırken bir acı haber de Bülent Kayabaş’tan geldi.

Yeşilçam’dan bize kalan usta isimler tek tek gidiyor. Şimdi de Bülent Kayabaş’ın acı haberi ile sarsıldık. Bir çok dizisi filmi olan Bülent Kayabaş’ın ölüm sebebi açıklandı. 

Oyuncu, akciğer yetmezliği sebebiyle 72 yaşında hayata gözlerini yumdu.

BÜLENT KAYABAŞ KİMDİR?

Bülent Kayabaş, 25 Ağustos 1945 tarihinde Eskişehir’de doğmuştur. Tam ismi Osman Bülent Kayabaş’dır.

1961 senesinde Eskişehir Belediye Tiyatrosu’nda profesyonel olarak tiyatro oyuncusu oldu. Birçok tiyatro oyununda oynadı, televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol aldı. Seslendirmeler yaptı. Winnie The Pooh’yu 14 sene seslendirdi.

2000 senesinde yapımcılığını ve yönetmenliğini Derviş Zaim’in üstlendiği “Filler ve Çimen” filminde Ali Sürmeli, Sanem Çelik,Bülent Kayabaş, Haluk Bilginer, Uğur Polatberaber oynamışlardır.

Bülent Kayabaş, 2010 senesinde Haldun Dormen’in,Cevat Fehmi Başkut’un ‘Buzlar Çözülmeden’ isimli romanından müzikal bir tarzda oyunlaştırdığı ‘Bir Kış Masalı’ isimli oyununda oynadı.

Bülent Kayabaş, 1981 senesinde Nur Sürer ile evlendi. Kısa zaman içinde ayrıldı. 2007 senesinde 15 senelik arkadaşı Selma Kepekli ile Turgutreis’te evlendi.

Yaz tatillerini Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Turgutreis beldesinde geçirmektedir.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu