Gap

Urfa’lı STK’lar Hayırda Yarıştı

Beşir Derneği öncülüğünde düzenlenen Halep’e yardım kampanyasında TÜMSİAD, Semerkand Vakfı ve Genç-Kon tarafından toplanan yardımlar dağıtım merkezlerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. Düzenlenen uğurlama törenine STK temsilcilerinin yanı sıra siyaset dünyası ve çok sayıda hayırsever katıldı.

Beşir Derneği öncülüğünde düzenlenen kampanyada toplanan 11 tır dolusu yardım malzemesi sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.
TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi, Semerkand Vakfı ve Genç-Kon katkılarıyla düzenlenen kampanya 3 ay daha devam edecek.
Düzenlenen uğurlama töreninde konuşma yapan Beşir Derneği Şanlıurfa Temsilcisi Vedat Beyyavaş, 20 günlük bir kampanya sonucu 11 tır dolusu yardım malzemesine ulaştıklarını söyledi.
Yardımseverlere teşekkür eden Beyyavaş, gıda maddelerinin günde 15 bin Suriyeliye sıcak yemek veren aşevinde ve günde 100 bin ekmek yapan fırında değerlendirileceğini, diğer yardım malzemelerinin de Kızılay ile işbirliği halinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.

Törene katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar Anadolu Müslümanlarının, İslam coğrafyasın her zaman en ön safında bulunduğunu ve mazlumların tek sığınağı konumunda olduğunu söyledi.
Coğrafi sınırlarımızın misakı milli olduğunu ancak gönül sınırlarımızın Müslümanların olduğu her yer olduğunu vurgulayan Genel Sekreter Açar, “Bin yıldır buradayız, kıyamete kadar da burada olacağız. Halep bizdir, bizdendir, bizimdir” şeklinde konuştu.
AK Parti İl Başkanı Zeynelabidin Beyazgül ise konuşmasında Türkiye’nin mülteciler konusunda tüm dünyaya örnek bir davranış sergilediğini söyledi.
Başkan Beyazgül, “Devlet olarak mülteci kardeşlerimiz için yaptığımız yardım miktarı 20 milyar doları aştı.
Batı bizim kırkta birimiz kadar yardım yapıyor. Onu da nasıl yaptığını hepimiz biliyoruz. Beşir Derneği, TÜMSİAD, Semerkand ve bu kampanyayı düzenleyenler için söyleyeceğim bir söz var: Ömür ancak böyle güzel geçirilir” dedi.

Konuşmasında paylaşmanın önemine dikkat çeken Karaköprü Belediye başkanı Metin Baydilli, yediklerimizin değil, paylaştıklarımızın bize kâr olarak kaldığını söyledi. Osmanlı’nın 600 yıl paylaşma kültürüyle dünyaya hükmettiğini vurgulayan Başkanı Baydilli, bugün Osmanlı torunlarının varlığını İslam coğrafyası ile paylaşmasının önemine değindi.

Milletvekili İ.Halil Yıldız Ensar ruhunu yaşatan tüm hayırseverlere teşekkür etti. Milletvekili Yıldız konuşmasında, “ Bu bölge üzerinde yürütülen art niyetli projelere asla müsaade etmeyeceğiz. Asıl hedefin Türkiye olduğunu biliyoruz. Ümmetin son kalesi ve lideri olan Türkiye’yi bölmek ve yıkmak istiyorlar. Buna asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

İl Müftüsü ve Eyyübiye Müftüsünün katıldığı dua merasiminin ardından tırlar yola çıktı. Düzenlenen Törene konuşmacıların yanı sıra TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade ile AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı İsmail Demirbaş ve Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy da katıldı.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu