Gap

Urfa’da “S” Plakalara Denetim Yapıldı

Öğrenci servis şoförlerinin ‘S’ Plaka Sistemi’ndeki eksik uygulamalara tepki göstermesinin ardından yapılan denetimler sonucunda birçok sürücü hakkında yasal işlem başlatıldı.

Öğrenci servis şoförlerinin ‘S’ Plaka Sistemi’ndeki eksik uygulamalara tepki göstermesinin ardından okul servislerine yönelik denetimler başladı. Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ile trafik polisinin ortak yaptığı denetimlerde korsan olarak tabir edilen ve çalışma karnesi olmayan servisleri belirlenerek bu araç sürücüleri hakkında yasal işlem başlattı.

Şehrin farklı noktalarında Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte uygulama yapan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı birimler, araçlarda emniyet kemeri, çalışma karnesi, cam filmler, yeterlilik belgesi ve uyarıcı levhalar konusunda denetim gerçekleştirdi.

Denetimlerde ‘S’ plakasına sahip olmadığı halde öğrenci taşımacılığı yapan araçlar tespit edilerek Emniyet Müdürlüğü ekipleri nezaretinde trafikten men edildi. Araç sürücülerine yasal işlemlerin de başlatıldığı denetimler, şehrin farklı noktalarında devam etti.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu