Ekonomi

Urfa’da LPG İndiriminde İzdiham Oluştu

Şanlıurfa merkezde neredeyse 3 lirayı bulan LPG fiyatları hemen her petrol istasyonunda 2,80 ile 2,90 tl arası bir fiyatla satılıyor.
Bir benzin istasyonu fiyatı aşağı çekerek 2,18 tl üzerinden LPG satması istasyon önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.


Şanlıurfa merkezde neredeyse 3 lirayı bulan LPG fiyatları hemen her petrol istasyonunda 2,80 ile 2,90 tl arası bir fiyatla satılıyor. 
Bir benzin istasyonu fiyatı aşağı çekerek 2,18 tl üzerinden LPG satması istasyon önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.

Şanlıurfa’da birçok akaryakıt istasyonunun LPG’yi 3 TL’den satması araç sahiplerinin tepkisine neden oldu.

Vatandaşların talebi üzerine bir akaryakıt istasyonu fiyatlarda 82 kuruşluk indirime gitti.

Söz konusu istasyondaki indirimi duyan araç sahipleri ise LPG alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdular.

Akaryakıt istasyonu çalışanlarından Mehmet Çiçek, müşterilerin talebi üzerine böyle bir indirime gittiklerini söyledi.

Çiçek, “Gelen müşterilerimizin sesine kulak verdik ve fiyatı 2 TL 18 kuruşa indirdik. Normalde birçok petrolde fiyatlar 3 TL’dir. Ama biz 2 TL 18 kuruşa veriyoruz. Müşterilerimiz bu durumdan memnunlar. Ne zamana kadar sürecek bilmiyoruz. Bu kuyruk on gündür var. Sabah başlayıp gece yarısı bitiyor.” dedi.

LPG alabilmek için kuyrukta sıra bekleyen Mehmet Özer, şehir genelinde fiyatlardaki pahalılığa tepki gösterdi.

“Yazık değil mi bu millete, neden böyle yapıyorlar?”

Şanlıurfa’daki pahalılığın İstanbul’u geçtiğini savunan Özer, “Çok merak ediyoruz. Bunu inceleyen bir merci yok mu? Bu vatandaşlara bir zulümdür. 2 TL 82 kuruş saçmalıktır. Bütün çevremizde en ucuz tüpü veren iller var ama Şanlıurfa’da İstanbul’u geçen bir pahalılık var. Bu gerçekten çok büyük hakarettir. Bu fiyatı düşürüp satan adam da kazanıyor. Yazık değil mi bu millete, neden böyle yapıyorlar? Böyle insaflı olun. Biraz da vatandaşı düşünün.” ifadelerini kullandı.

Yetkililere seslenerek fiyatlarda düzenleme yapılmasını talep eden Özer, sözlerini şöyle tamamladı: “Şanlıurfa’da tüpün fiyatı 2 TL 80 kuruştur. Burada 2 TL 18 kuruş olması milletin kuyruğa girmesine yol açtı. Demek böyle de verilebiliyormuş. Buradan hükümet yetkililerine sesleniyoruz. 2 TL 80 kuruşa tüp alıyoruz. Burası nasıl 2 TL 18 kuruş oluyor? Bu imkânı sağladıkları için petrol yetkililerine teşekkür ediyorum. Bu fiyatlar arasında büyük bir uçurum var. Bu uçurumun sebebini anlamış değiliz.”

Araç sahiplerinden Salih Demir ise “Şanlıurfa’da en uygun gaz buradadır. Normalde fiyatları 2 TL 80 kuruş iken burada 2 TL 18 kuruşa veriliyor. Şanlıurfa çiftçi bölgesi olduğu için bu fiyat iyidir.” şeklinde konuştu.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı