Gap

Urfa’da Gençler Sabah Namazında Buluşuyor

Şanlıurfa Eğitim ve Kültür Derneği (Yakubiye-Der) her hafta geleneksel hale getirdiği “Haydi Gençler Sabah Namazına” programı kapsamında genç üye ve gönüllülerini Dergâh Camii’nde bir araya getirdi.

Şanlıurfa Eğitim ve Kültür Derneği (Yakubiye-Der) her hafta geleneksel hale getirdiği “Haydi Gençler Sabah Namazına” programı kapsamında genç üye ve gönüllülerini Dergâh Camii’nde bir araya getirdi.

Her hafta farklı camilerde düzenlenen programlarda gençler hep birlikte sabah namazında saf tutuyor.

Program kapsamında bir araya gelen gençler, Balıklıgöl Platosunda bulunan Mevlid-i Halil (Dergâh) Camii’nde sabah namazı kıldı. Namazın ardından camiden çıkan gençler cami avlusunda birbirleriyle musafahalaştı.

Sabah namazında gençlerle bir araya gelen HÜDA PAR İl Başkanı Lokman Yalçın, bu tür programların devam etmesi gerektiğini belirtti.

Yalçın, “Sabah namazı programı kapsamında Balıklıgöl Platosundaki Hz. İbrahim Camii’nde gençlerle bir aradayız. Özellikle gençlerin sabah namazında buluşmaları ve sabah namazının bu manevi atmosferinde bir araya gelmeleri çok kıymetli ve değerli bir çalışmadır. Bu anlamda gerek STK’ların, gerek dernek gençlerinin sabah namazında kalabalık bir cemaat oluşturması güzeldir. Cemaatin yüzde 60-70’i gençlerden teşekküldü. Doğrusu bu manzaraları görmek bizi ümitlendiriyor.” dedi.

Fitnenin ve maneviyatın dibe vurduğu bu dönemde bu programların daha geniş kitlelere ulaşması için ebeveynlere çağrıda bulunan Yalçın, şöyle konuştu:

“Özellikle fitnenin zirve yaptığı, maneviyatın dibe vurduğu bir dönemde gençlerin sabah namazında bir araya gelmeleri ve bu programı genişleterek imam-hatip okullarına kadar yayarak sabah namazında buluşmaları çok güzel bir amel. Bu anlamda bütün genç kardeşlerimizi, hatta büyüklerin gençlere örnek teşkil etmesi adına velilerin de sabah namazı programlarında çocuklarıyla birlikte camiye gelmelerini tavsiye ediyoruz. Bu kapsamda bizler de gençlerimizi yalnız bırakmıyoruz. Bu programı düzenleyen herkesten Allah razı olsun. Bu programların artarak devam etmesini temenni ediyorum.”

Program, namazın ardından cami avlusundaki çorba ikramından sonra sona erdi. 

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı