Biyografi

Ünlü Oyuncunun Annesi Artık Dayanamadı Ve Bakın Ne Yaptı…

6 sene evvel yaşamını yitiren ünlü oyuncu Defne Joy Foster’ın annesi Hatice Foster, evladın mezarı başında “Kızımın ölümüne FETÖ’cüler sebep oldu.

Hayatın baharında cıvıl cıvıl bir bayandı. Dünyalar tatlısı bir oğlu vardı. “Yok Böyle Dans” isimli Yarışma programı ile bir anda ününe ün kattı. Fakat Defne Joy Foster’ın (Solmaz) hayatı, sır dolu bir ölümle sonlanmış oldu.

YANINDA KEREM ALTAN VARDI

36 yaşında Defne, 2 Şubat 2011 gecesi İstanbul Kadıköy’de kaldığı bir evde aniden rahatsızlandı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Yanında ise o dönem Taraf gazetesinin yayın yönetmeni olan Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan vardı. Kerem Altan, gözaltına alınıp serbest kalmıştı. Defne ise geride küçücük bir yavru, acılı bir eş ve anne bırakarak sonsuzluğa uğurlamıştı.

ACILI ANNE MEZARI BAŞINDAN AYRILAMADI

İşte dün talihsiz bayanın İstanbul Zincirlikuyu’da mezarı başında anma töreni vardı. Anma etkinliğine sanat dünyasından kimse katılmadı, annesi Hatice Foster kızının mezarı başından bir an bile ayrılmadı. Ağıtlar yakıp evladının ölümüne sebep olanların biran önce yargılanması gerektiğini söyledi.

KIZIMIN ÖLÜMÜNE FETÖ’CÜLER SEBEP OLDU

İlaçlarla ayakta duran acılı bayan, konuşmasına şöyle devam etti: 

Çok zor. İçim kanıyor. İçim parçalanıyor. Ne diyeyim size? Çünkü biz birbirine çok düşkün anne evlattık. O yüzden onun yokluğu beni çok perişan yaptı. Kerem Altan ve ailesi, kızımın şüpheli ölümünden sonra başsağlığı bile dilemedi. Ve bu işte bir bit yeniği var.

Zaten amcasıyla (Mehmet Altan) babası (Ahmet Altan) FETÖ davasından hapiste. Darısı, Kerem’in başına! Ölmeden göreceğim bunu. Onlar sebep oldu kızımın ölümüne. Biz zamanın takipçisiyiz. Avukatımız Anayasa Mahkemesi’ne müracaat yaptı. Cumhuriyet Başsavcısı dosyayı geri açtı. 

Çünkü gerçekten bir şey var. Adli Tıp Kurumu raporları da birbiriyle çelişiyordu. Hepsi FETÖ’cüymüş. Kızımın ölümüne FETÖ’cüler sebep oldu.

İNCELEME YAPILIYOR

Acılı anne Hatice Foster’den sonra avukat Ayşegül Mermer de önemli açıklamalar yaptı. Defne’nin ölümünden önce arkadaşı ve avukatı olan Ayşegül Mermer de dosyada FETÖ iddaları araştırıldığını söyledi. “Böyle bir iddia var. O dosyaya bakan sayın savcı bizim dosyamızı da istedi ve şu an inceleme yapılıyor. 

Tüm bu gelişmeler bir defa daha Altan Ailesi’ne ve Kerem Altan’a çevrilmiş durumda. Şimdi gözler savcının vereceği o kararda.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu