Spor

Ünlü Futbolcunun İsmi Havalimanına Konuldu

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Real Madrid’de forma giyen Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo’nun adı, doğum yeri olan Madeira adasındaki havalimanına koyuldu.

Adı Madeira Cristiano Ronaldo olarak değiştirilen uluslararası havalimanında törene yıldız futbolcu, annesi, oğlu ve sevgilisi Georgina Rodriguez ile katıldı.

ÇOK MUTLUYUM VEDE GURURLUYUM

Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa, Başbakan Antonio Costa, Madeira Özerk Yönetim Başkanı Miguel Albuquerque ve Portekiz Futbol Federasyonu Başkanı Fernando Gomes’in de yer aldığı törende açıklama yapan Ronaldo, “Çok mutluyum vede gururluyum.

Havalimanına adının verilmesine Portekiz’deki bazı siyasetçiler ve sivil toplum örgütlerinin karşı çıkmasına rağmen de konuşan Ronaldo, “Adının havalimanına verilmesini, şu anda burada olan bazıları da dahil doğru bulmayan insanların olduğunu biliyorum fakat özgürüz ve demokrasi içinde yaşıyoruz.

Herkesin kendi görüşü var. Ben hiç kimseden adımın buraya verilmesini istemedim. Riyakar biri değilim. Bugünden itibaren üzerimde daha çok sorumluluk olduğunu biliyorum. Özellikle Madeira olmak üzere Portekiz’e saygı göstermek için tüm tutku ve fedakarlık ruhuyla elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Bu topraklardan geldiğim için gururluyum. Benim için çok özel bir gün.

BİZİ GURURLANDIRIYOR

Portekiz Cumhurbaşkanı de Sousa da yaptığı konuşmada, Ronaldo’dan övgüyle bahsederek, “Ronaldo, dünyada yabancıların ve milyonlarca Portekizlinin hayranlığını kazanmış biri. Bireysel bakımdan dünyanın en iyi futbolcusu, takım anlamında Portekiz’in kaptanı olarak bir mükemmellik örneği. Bu durum, bizi gururlandırmaktadır.

RİSKLİ AMA CESURCA

De Sousa, 32 yaşındaki birinin adının havalimanına verilmesi “riskli fakat aynı zamanda cesur bir seçim” olduğunu söyleyerek, “Bu büyük sporcu ve insan, köklerine her zaman bağlı yaşayacaktır. Madeira ve Portekiz’in ona güveni tamdır. Her zaman örnek bir kişilik olacaktır. Bu tören, bizi hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayacak sıra dışı bir insan için yapılmış alışılmışın dışında bir durumdur.

Ronaldo, havalimanının girişine konulan büstünün açılışını da Portekiz Cumhurbaşkanı ile yaptı. Törenden sonra yıldız futbolcu ile üst düzey davetliler, burada açılan ve Portekizli futbolcunun karikatürlerin olduğu sergiyi gezdi.

ANNESİ DUYGULANDI

Tören esnasında duygulanan Ronaldo’nun annesi Dolores Aveiro da basın mensuplarına, “Benim ve tüm aile için büyük bir gurur.

Madeira adasındaki Funchal bölgesinde doğan Ronaldo, tek gelir kaynağı turizm olan bölgeye destek vermek için birçok girişimde olduğu. Adada 5 yıldızlı bir oteli ve bireysel başarıların sergilendiği bir de müzesi olan Portekizli oyuncu, 2016’da Madeira’da çıkan büyük yangın sonrasında bölgeye ekonomik yardım yapmıştı.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu