Biyografi

Umutsuz Aşkların Tercümanı Merve Demirci, “Aşk Tutulması”

Türk pop müziğinde yepyeni bir isim, yeni bir ses daha.

Ankara Devlet Konservatuarı Opera/Şan bölümünden dereceyle mezun olan, sonrasında ise Serdar Ortaç ile yolları kesişen ve senelerdir sahnede kendisine geri vokalde eşlik yapan Merve Demirci, “Aşk Tutulması” ile umutsuz aşıklara tercüman oluyor.

Sözü ve bestesi Merve Demirci’ye, düzenlemesi ise son dönemde isminden çok söz ettiren ödüllü aranjör Olcay Demirci’ye ait olan “Aşk Tutulması” duygusal ve içten sözlerin yanı sıra altyapısıyla da kalplere dokunuyor. 

Genç sanatçı “Aşk Tutulması”nı Bazen, insan da ay gibi başkasının etrafında dönerken onun gölgesinde kalır; güneşten ışığını alamaz. Karanlıktır artık orası bilir, yine de dönmeye devam eder ışığa kavuşma umuduyla. Bu duygu durumudur zihnimdeki aşk tutulması. sözleriyle anlatıyor.

Kemal Başbuğ yönetmenliğinde kliplendirdiği çalışması “Aşk Tutulması”nda en doğal haliyle kamera karşısına geçen Merve Demirci’ye klipte milli sporcu Halim Baydur eşlik yaptı. 

Maltepe’de terkedilmiş bir fabrikada çekilen videonun çekimleri 15 saat sürdü. Merve Demirci, “Aşk Tutulması”nın fotoğrafları için ise Ece Oğultürk’ün objektifine poz verdi.

Yorumun yanı sıra, şarkı yazarı kimliğiyle de dikkatlerden kaçmayan Merve Demirci, duygusal çalışması “Aşk Tutulması” ile bugün tüm müzik platformları ve radyolar  aracılığıyla dinleyicilerle buluşuyor.

AŞK TUTULMASI

Hiç sebebi yokken neden gider insan?
Kalan aç, susuz, perişan Orda hava nasıl?
Burda yağmurlar var Bak gözlerimden damlıyorlar.
Eş dost seni sorar Bükerim boynumu Nasıl derim gitti!

Bozdu huzuru.
Sessizliğim ürkütür  
Kopacak fırtına  
Çok şey söylüyorum içimden  

Hep içimden Kırsam kıramam seni 
Döksem dökemem yüzümü
Bir yangın var derinlerde
Sızlar dururum.

Sorsam soramam 
Cevap bulamam gidişine
Bir aşk tutulması sanki
Gizler dururum.

Söz-Müzik:Merve Demirci
Düzenleme:Olcay Demirci

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu