Güncel

Umre Ödüllü Meal Sınavı Sona Erdi

Kuran Nesli Platformu tarafından düzenlenen umre ödüllü meal sınavı sonra erdş 41 il merkezinde gerçekleşen sınava yoğun ilgi gösterildi.

Kur’an Nesli Platformu tarafından düzenlenen Türkiye geneli “Kur’an Nesline Meal Sınavı”, bugün saat 10.30’da 10 binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Umre ödüllü Meal Sınavı, Türkiye genelinde 100’ü aşkın merkezde yapıldı.

Sınav başvurusunu yaptığı merkezden farklı bir yerde sınava giren adaylara gereken kolaylık sağlandı ve bulundukları sınav merkezinde sınava alındılar.

Dereceye girenlere başta umre olmak üzere birçok ödülün verileceği sınav ile ilgili bilgi veren Kur’an Nesli Platformu Genel Sekreteri Salih Güzel; 2000 yılı ve sonrasında doğanlar birinci kategoride, 1999 yılı ve öncesinde doğanlar ise ikinci kategoride yarışacaklarını söyledi.

Türkiye geneli 46 il merkezi 100’ün üzerinde ilçede ve birçok köy ile beldede 10 binlerce kişinin yarışmaya girdiğini dile getiren Güzel, “Sınavımız iki ayrı kategoride gerçekleşti. Birinci kategorideki kardeşlerimiz 60 soru üzerinden ikinci kategoridekiler ise 80 soru üzerinden birbirleriyle yarıştı. Yarışma 90 dakika boyunca devam etti. Yoğun bir katımı var. Bu sınavda umduğumuz hedefin üzerinde bir teveccüh ile karşılaştık. Bu durum bizi sevindirdi. Kur’an Nesli Platformu olarak Kur’an-ı Kerim’e hizmet etmek ve anlaşılması noktasında çalışmalar yapmak bizleri çok sevindiriyor.”dedi.

Batman merkezden sınavı koordine ettiklerini belirten Güzel, “Türkiye geneli sınav saat 10.30 itibarıyla başladı ve 12.00 itibarıyla bitti. Tüm bölgelerimizle koordine halindeyiz. Yaşanan sıkıntılara anlık olarak çözme noktasında kardeşlerimizle iletişim halindeyiz. Şu anda sınavla ilgili olarak herhangi bir olumsuz durum yok. Mevcut tablo bizleri sevindiriyor. Yeni yetişen nesil Kur’an ile tanışıyor. Bu anlamda toplumun yeni yetişecek neslinin Kur’an ile hayatlarına yön vermeleri noktasında da yaptığımız bu çalışmanın önemli olduğuna inanıyoruz. Toplum Kur’an’a susamış ana maya Kur’an’dır. Kur’an çerçevesinde insanlar ancak huzura ve mutluluğa erebilir. Sorunsuz bir şekilde bu sınavı gerçekleştirdiğimiz için Rabbimize şükrediyoruz.”ifadelerini kullandı.

Sınavda katkısı olan herkese teşekkür eden Güzel, son olarak şunları kaydetti: “Kur’an Nesli Platformu Genel merkezi olarak tüm kardeşlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca Türkiye’nin Edirne’sinden Iğdır’ına kadar bu üç aylık süreç boyunca gayret gösteren çalışan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Bu tablolar kendiliğinden oluşmuyor, bu tabloların ortaya çıkmasında gönüllülerimizin büyük bir fedakarlığı var. Bu işin mimarisi aslında onlardır. Bu vesileyle Edirne’den Iğdır’a kadar tüm temsilci ve gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. Bu birliktelikle inşallah topumun Kur’anileşmesi noktasında önemli bir adım olduğuna inanıyoruz. Rabbim hayırlara vesile kılsın.” 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu