Güncel

Ülke Geneli Havalar Nasıl.

Meteoroloji genel müdürlüğü hava tahmin raporlarını açıkladı. Hava sıcaklığı 2 ile 4 derece arası artacak fakat iç, güney ve doğu anadoluda havalarda bir değişiklik olmayacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri Manisa, Uşak ve Kütahya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı Ege ve Akdeniz kıyıları ile Çanakkale ve Manisa çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Çanakkale çevrelerinde kuvvetli yağmur, Trakya kesiminde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının; Kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE YOĞUN KAR UYARISI:

Yağışların; Çanakkale çevrelerinde kuvvetli yağmur, Trakya kesiminde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, görüş mesafesinde azalma, tipi şeklinde kar yağışı, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

Marmara

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul çevreleri, öğle saatlerinde batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Trakya kesiminde yoğun kar, Çanakkale çevrelerinde kuvvetli yağmur şeklinde gerçekleşmesi beklenen yağışların, kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, güneybatı kesimlerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Ege:

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Uşak ve Kütahya çevrelerinin kar yağışlı, akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimleri ile Manisa çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Akdeniz

Parçalı ve çok bulutlu Doğu Akdeniz’in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İç Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Batı Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Orta Ve Doğu Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Amasya, Tokat ve Çorum çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Doğu Anadolu

Parçalı, batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Batman çevrelerinde sis bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı: 5°C

Bursa:  Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yer yer kar yağışlı:9°C,

İzmir:  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu: 5°C

Adana:  Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu: 13°C

Ankara:  Parçalı ve çok bulutlu: 3°C, 

Konya:   Parçalı ve çok bulutlu: 3°C

Bolu: Parçalı ve çok bulutlu: 3°C

Trabzon:   Parçalı ve çok bulutlu:14°C

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu: 10°C

Elazığ:  Parçalı ve çok bulutlu: 6°C

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu: 7°C

Gaziantep:  Parçalı ve çok bulutlu: 7°C
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu