Ekonomi

Ücretsiz Dağıtılacak Milyonlarca Esnafa Büyük Müjde

​TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yapmış olduğu alışverişlerde esnaflara kolaylık ve indirim sağlamış olacak “Esnaf Kart” yakında hizmete sunulacak.

Esnaflar yapmış olduğu alışverişlerde büyük kolaylık ve indirim sağlayacak “Esnaf Kart” yakında hizmete sunulmuş olacak.TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yapmış olduğu açıklamada, bir zamandır üzerinde çalıştıkları Esnaf Kart uygulamasına ait bilgi verdi.

Esnaf Kart projesinde sona doğru yaklaştıklarını söyleyen Palandöken, yakın zamanda piyasaya sürülecek olan kartın, talep eden tüm esnaf ve sanatkarlara ücretsiz dağıtılacağını belirtti. 

Palandöken, kartla başta akaryakıt olmak üzere tüm alanlarda esnaf ve sanatkarlara çok sayıda indirim sağlanacağını söyledi.

Kartın kullanım alanları ve sağlayacağı faydalarını söyleyen Palandöken, “Esnaf ve sanatkarlar hem ticari hem de bireysel araçları için başta akaryakıt, oto lastiği ve benzeri alanlarda, ailesi için yapacağı giyim, konaklama harcamalarında çok sayıda avantaja sahip olacak. Projemizin ikinci ayağı ise esnafın kendi arasında yapmış olduğu alışverişlerde de bu indirimlerden yararlanmasıdır. Ülke genelinde olan 2 milyon esnaf, sanatkar ve aileleriyle birlikte 10 milyonu aşkın kişinin bu karttan yararlanması hedeflenmektedir.

ELEKTRİK İNDİRİMİYLE BAŞLAYACAK

Palandöken, esnaf ve sanatkarların bu kartı yalnızca evleri için değil, dükkanlarına yapacakları alışverişte de kullanabileceğini belirterek, şunları söyledi:

Bu ay projemizin ilk ayağında esnaf ve sanatkarlar indirimli elektrik kullanmaya başlayacak. 82 liranın üzerinde elektrik faturası ödeyen her esnaf ve sanatkar ister işletmesinde, ister evinde, isterse anne babasının evinde dilediği elektrik firmasından alacağı indirimli elektriği kullanmaya başlayacak. Esnaf ve sanatkar bundan sonra TESK üyesi olmanın avantajını hayatının her yerinde hissedecek ve kullanacak.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu