Güncel

Uçakta Telefon Kullandı, Başına Öyle Bir İş Geldi ki…

Çin’de 5 Ocak ve 6 Şubat tarihlerinde uçuşlarda üç farklı yolcu, uçakta telefon kullandıkları için tutuklandı. Cep telefonları uçak gezinti sistemlerini etkileyip etkilemediği konusundaki fikirler hala karışık bir durumda.

Fakat bazıları telefonlarını uçak moduna almaya alışmış vaziyette.

TELEFONUNU KAPATMAYI KABUL ETMEDİ

Fakat Çin’de durum biraz daha farklı. 5 Ocak ve 6 Şubat tarihinde uçuşlarda üç farklı yolcu, uçakta telefonlarını kullanmak sebebiyle tutuklandılar. Söylenenlere göre tutuklananların ilki olan bir bayan, kalkış esnasında telefonunu kapatmayı kabul etmedi ve uçuş anında ise telefon görüşmesi yaptı. Ve beş gün boyunca hapiste tutuklu kaldı.

İkinci yolcu da cep telefonu suçu ile üç gün hapiste kaldı.

5 GÜN HAPİS CEZASI

Son yolcu da muhtemelen aralarında en şanssız olanıydı. Cinsiyeti açıklanmayan fakat soy adı Wang olan bu yolcu, söylenene göre kalkış ve iniş anında müzik dinlemekteydi. Wang, cep telefonu suçu için en yüksek ceza olan beş gün hapis cezası aldı. Ayrıca yaklaşık olarak 7000 dolar para cezası da verilebilmektedir.

Çinli otoriteler, bütün telefonların uçuş esnasında kapalı olması gerektiği konusunda ısrarcılar. Otoriteler, uçak modunun tüm sinyalleri tamamen engellediğine inanmıyorlar. İlginç bir şekilde tabletler, cep telefonlarından farklı bir kategoride olmaktadır.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu