Kültür

Üç Aylar Manevi Yükseliş Ve Bağışlanma Amacıyla Mukaddes Zamanlardır

Üç Aylar Manevi Yükseliş Ve Bağışlanma Amacıyla Mukaddes Zamanlardır: Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, Regaib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, üç ayların ilk mübarek gecesi olan Regaib kandilinin de bu gece ihya edileceğini hatırlattı.

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, Regaib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
 

Regaib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, üç ayların ilk mübarek gecesi olan Regaib kandilinin de bu gece ihya edileceğini hatırlattı.

Kaymakam Öztürk, mesajının devamında, “Üç aylar Regaib Kandiliyle başlayan, Kadir Gecesi’yle zirveye ulaşan kandiller zincirini içinde barındıran, manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır. İnsanların kurtuluşuna vesile olan, rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin, dualarının kabul olduğu müstesna gecelerden birini daha bu gece idrak edeceğiz. Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması; tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Artuklulu hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin üç aylarını ve Regaib kandilini tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı diliyorum.” dedi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı