Güncel

Türkiye Geneli Hava Durumu Nasıl?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye geneli hava durumu tahminlerini yayınladı. Tahminlere göre bol yağış ve kar var.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, Türkiye’nin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu ile Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Çanakkale ve İstanbul çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının Türkiye genelinde mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren bölgenin güney ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Çanakkale ve İstanbul çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Ege: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Kütahya çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don görüleceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don bekleniyor.

Batı Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın ve Düzce çevreleri ile zamanla bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde hafif olmak üzere, sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Amasya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğu kesimleri ile sabah saatlerinde Ağrı ve Iğdır çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Batman ve Siirt çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA

Adana: Parçalı ve az bulutlu 12°C

Ankara: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 0°C

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 1°C

Erzurum: Parçalı çok bulutlu ve hafif kar yağışlı -8°C

İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 6°C

Sinop: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5°C

Zonguldak: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4°C 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu