Sağlık

Türkiye’de Bir İlk Daha

Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanesinin hizmete girmesiyle il dışına giden hasta sayısı ise bayağı azaldı, başvuran hasta sayısında ise yüzde 50 oranda bir artış yaşandı.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanesini ziyaret yaparak, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kurca’dan bilgi aldı.

Hastaneyi gezen Başer, gazetecilere yaptığı açıklamada, şehir hastanesinin Yozgat’a yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Hastalar memnun, yakınları memnun, çalışanlarımız memnun

Başer, kamu özel ortaklığıyla Türkiye’deki ilk şehir hastanesi Yozgat’ta açıldığını söyleyerek, konuşmasına şöyle devam etti:

Halkımızla görüştüğümüz zaman halkımızın büyük çoğunluğu memnun olduğunu gördük. Hastalar memnun, yakınları memnun, çalışanlarımız, doktorlarımız memnun. Yozgat Şehir Hastanesinin açılmasıyla hastaneye başvuran hasta sayısı yüzde 50 oranda artış yaşandı. 

Ortalama 3 bin 500 civarı hastamız var. İnşallah şehir hastanemizi bölgenin cazibe merkezi ve sağlık üssü olması noktasında tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu hastanenin ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımıza ve bütün emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu