Güncel

Türk Sporunda Üzüntü ve Sevinç Bir Arada

Kolejli İş İnsanları Derneği Başkanı M. Hakan Çınar, MAG Business’a yaptığı açıklamada Ankaragücü’nün Süper Lig’e yükselmesini kutlarken, TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü Basketbol Erkek Takımı’nın ikinci lige düşmesini üzüntü ile karşıladıklarını söyledi.


Kolejli İş İnsanları Derneği Başkanı M. Hakan Çınar, yaptığı açıklamada Ankaragücü’nün Süper Lig’e yükselmesini kutlarken, TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü Basketbol Erkek Takımı’nın ikinci lige düşmesini üzüntü ile karşıladıklarını söyledi. 

TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü Basketbol Takımı’nın Ankara için büyük bir değer olduğunu belirten M. Hakan Çınar “Türk basketbolu için sayısız efsane yetiştirmiş Kerem Gönlüm, Barış Küce, Aytek Gürkan, Murat Didin, Erdal Poyrazoğlu, Erdem Tulgar gibi isimleri Türk basketboluna kazandırmış olan bir takımın kan kaybetmesi Kolej camiası olarak bizleri derinden etkiledi. Umarız bu düşüş bir silkinişin devamı, daha büyük sıçrayışların ise habercisi olur. Bu süreç bir değerlendirme olarak görülmelidir ” ifadelerini kullandı. Ankaragücü camiasını yürekten kutladığını sözlerine ekleyen Çınar “Ankaragücü bir takım maddi zorluklar içerisinde kendisine olanak yaratarak başarısını taçlandırmıştır. Artık Başkentimize yakışır bir spor tesisi, stadyum kazandırmanın tam zamanıdır” diye konuştu.

Gereksiz para harcamak yerine kaliteli sporcular yetiştirilmeli;

Yapılacak olan değerlendirme sürecinde başarılı sporcular yetiştirmeye odaklanılması gerektiğine vurgu yapan M. Hakan Çınar “ Türk Basketbolunun gereksiz para harcayan değil, yetiştirdiği değerli oyuncularla kulübüne kazanç sağlayan başarılı stratejilere ihtiyacı var. TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü Basketbol Erkek Takımı bu strateji doğrultusunda hareket etmelidir” dedi.

Ankara’nın stadyum alarmı

Başkent’in sanat ve spor anlamında yaşanan zorluklarını her fırsatta dile getirdiklerini aktaran Başkan Çınar sözlerine şunları ekledi: “Artık icraata geçme zamanı. Başkent’e yakışır bir stadyum bir an önce yapılmalı ve şehrimiz uluslararası çapta müsabakalara imza atacak bir alana kavuşmalıdır. 100 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan şanlı Ankaragücü’nü verdiği zor mücadeleden başarı ile çıktığı için tebriklerimizi bir kez daha yinelemek isteriz. Ankara’nın başarıya ve umutlara ihtiyacı olduğu bu zamanda ilaç gibi geldi.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu