Güncel

Tunceli’de Çatışma Yaşandı

Tunceli’nin Kutludere bölgesinde yaşanan çatışmada 1 asker yaralandı, 14 PKK’lı öldürüldü. Operasyon da hava destek yapıldı.

Kent merkezine bağlı Tunceli-Erzincan karayolu yakınındaki Kutuderesi bölgesinde Tunceli İl Jandarma Komutanlığı timlerince, sabah saatinde PKK mensuplarına yönelik operasyon yapıldı.

SICAK TEMAS SAĞLANDI 14 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Operasyon kapsamında arama tarama faaliyet esnasında güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında sıcak temas yaşandı.

PKK’lılara açılan ilk ateşte yaralanan bir asker, askeri helikopter ile Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı.

Takviye birliklerin de gönderildiği bölgede yaşanan çatışmada 14 PKK’lı tesirsiz hale getirildi.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA YAPILDI

Valilik tarafından konuya ait yapılan yazılı açıklamada, “Kutu Dere bölgesi sınırlarında Tunceli İl Jandarma Komutanlığın tarafından yapılan operasyon kapsamında 14 bölücü bölücü terör örgütü (BTÖ) mensubu terörist silah ve teçhizatıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmiş olup 1 kahraman askerimiz hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanarak tedavi altına alınmıştır.

Açıklamada, operasyon devam ettiği söylenerek, “İlimizde PKK unsurların bulunmasına ve tesirsiz hale getirilmesine yönelik çalışmalara azim ve kararlılıkla aralıksız devam edilmekte olup gelişmelerden kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir.

Kobra” tipi helikopterlerin de PKK’lıların olabileceği yerleri ile kaçış güzergahlarını ateş altına aldığı operasyon, havadan ve karadan devam ediyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu