Ekonomi

TÜMSİAD Şanlıurfa, OSB’nin Su Sorununu Yakından Takip Ediyoruz

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi tarafından düzenlenen sanayi çalıştayında gündeme gelen Şanlıurfa OSB’nin su sorunu TÜMSİAD Şanlıurfa’nın sıkı takibi sonucu bir ay içerisinde ihaleye çıkıyor.

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi tarafından düzenlenen sanayi çalıştayında gündeme gelen Şanlıurfa OSB’nin su sorunu TÜMSİAD Şanlıurfa’nın  sıkı takibi sonucu bir ay içerisinde ihaleye çıkıyor.
2016 yılı sonunda düzenlenen Sanayi Çalıştayında ele alınan gündem maddeleri sıkı takip altına alındı. Bu güne kadar çözülemeyen konular, organizasyon tarafından oluşturulan takip komisyonu tarafından takip ediliyor. Son olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’yi ziyaret eden TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Sadık Sade ve ASKON Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin OSB’nin su sorunu hakkındaki gelişmeleri birinci ağızdan değerlendirme fırsatı buldular.

Ziyaret hakkında açıklamalarda bulunan TÜMSİAD Şube Başkanı Mehmet Sadık Sade “Büyükşehir Belediye Meclisinin konunun çözümü için Başkana yetki verdiğini ve bu sayede çözüme kısa sürede ulaşılabileceğini” söyledi. Başkan Sade, “2016 yılı sonunda gerçekleştirdiğimiz çalıştayda Organize Sanayi Bölgesinde ve civarındaki köylerde su sıkıntısı yaşandığı konusunda gündem maddemiz vardı.

Yıllar önce OSB’ye su ileten hatlar yapılmaya başlanmış ancak yarım kalmış. Bunun biran önce tamamlanması için çalışmalar başlattık. Bir ay önce takip komisyonu ile birlikte OSB Müdürlüğünde Büyükşehir Belediye Başkanımızın ve teknik elemanlarında hazır bulunduğu bir toplantı gerçekleştirdik. Daha önce yapılan kısmi hattın çalışmadığı ve çalışmaya elverişli olmadığı teknik incelemeler sonucu ortaya çıktı.

Son olarak OSB ile Büyükşehir Belediyesi arasında protokol imzalanarak yetki devri Büyükşehir Belediyesine geçti. ASKON Şube Başkanımız Orhan Şahin’le beraber son durumu yerinde incelemek üzere Nihat Çiftçi’yi Ziyarete geldik. Mayıs ayı içerisinde isale hattının ihalesinin yapılacağını öğrendik ve mutlu olduk. Ayrıca OSB’ye en ucuz tarifenin uygulanacağı konusunda da Başkanımızdan taahhüt aldık. Bu sayede artık yüksek su tüketimi yapan işletmelerin ilimizde yatırım yapmasının önündeki engellerde kalkmış olacak. Yatırımcılarımız girdi fiyatlarında diğer illere göre daha avantajlı olacak. Demek ki takip edilince oluyormuş. Duyarlılığından dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Editör Ramazan Cengiz
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı