Ekonomi

Tüm Seferler Durduruldu Satılan Onlarca Bilet ne Olacak?

​Bir zaman evvel el değiştiren Borajet bugünden itibaren seferlerine ara veriyor. Borajet aralık ayında SBK Holding tarafından satın alınmıştı.

Borajet’tarafından yapılan açıklamaya göre: 

Yurtiçinde ve Yurtdışında 80 farklı noktaya hizmet veren Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi olan Borajet Havayolları SBS Holding bünyesine devredilmesinden sonra yapılmakta olan dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul 3. Havalimanı’na çok daha güçlü olarak hizmet verme hazırlığını sürdürmektedir. 

Borajet Havayolları tekrardan yapılanma çalışmaları neticesinde filosunda aktif olarak 10 adet uçağın 6’sı teknik arıza ve parça eksikliğinden dolayı uzun zamandır yerde kalması sebebiyle oluşan teknik sorunların giderilerek uçulabilir duruma gelmesi uzun zaman alacağından dolayı, müşteri mağduriyeti ve ticari itibar göz önüne alınarak filonun yenilenip yeni uçuş rotaları ve planlanma yapılması için uçuşlarına geçici bir süreliğine ara verilmiştir.

MÜŞTERİLER TELEFONA SARILDI

Gelişme sonrası müşteriler şirketinden internet sitesinde yer alan telefondan çağrı merkezi görevlilerine ulaşamadıklarını söylüyor.Firmadan yapılan açıklamaya göre satışı yapılan 30 bin kadar biletle ilgili mağduriyet oluşmaması için THY ile görüşüldüğü söylendi. Açıklamada müşterilerin bu biletleri THY uçuşlarında kullanabilecek.

BoraJet uçuşları üçüncü havalimanın açılışına kadar yapılmayacağı tahmin ediliyor. 

YÜKLÜ BORCU VAR

Ocak ayında devri yapılan Borajet’in yüklü miktarda borcu olduğu da iddia ediliyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu